Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drgania głowy i problemy ze stawianiem nogi przy przewlekłych zmianach niedotleniowo-niedokrwiennych

Drgania głowy i problemy ze stawianiem nogi przy przewlekłych zmianach niedotleniowo-niedokrwiennych

Wynik badania , i nie wiem o co chodzi ? .
w istocie białej obu półkul mózgowych w sąsiedztwie trzonów rogów tylnych komór bocznych obserwujemy niewielkie obszary podwyższonego sygnału- zmiana 12mm w obrazach t2 , które nie demontują ograniczenia dyfuzji , jak również nie wzmacniają się po dożylnym podaniu kontrastu -gadolin- obraz Mr przemawia za przewlekłymi zmianami niedotleniowo-niedokrwiennymi . Komory boczne dyskretnie poszerzone . W okolicy prawego hipokampa torbiel wielkości 12 mm. a reszta ok . Co jakiś czas nie staje na nogi ,jak mi się uda to idę jak kaczka na zewnętrznych częściach stopy , a jakieś 5lat temu miałam zaniki pamięci tak jakby na chwile wytłaczał mi się mózg i za chwile zaskakiwał przy tym miałam dziwne przesunięcia obrazu , lekarz kazał mi wykonać badanie na boreliozę ale jest ok . Mam pytanie czy te zmiany mogą odpowiadać reakcjom organizmu , na dzień dzisiejszy jestem na etapie samoistnych drgań głowy , i problemy ze stawaniem na nogi .

Ewa 2011-09-23, 01:14

Opisane objawy mogą wynikać ze zmian opisanych w wyniku badania. Ważne jest leczenie objawów (można poprosić o leki łagodzące drżenie) a także leczenie profilaktyczne.

neuron 2011-11-05, 21:22