Drętwienie twarzy po urazie

Witam, jakieś 4 dni temu zostałem pobity jestem spuchnięty w okolicach oczodołu, spuchnięty nos i lewy policzek. opuchlizna powoli schodzi, ale cały czas mam odrętwiałą lewą stronę i czubek nosa, lewy policzek, lewą stronę górnej wargi i lewą stronę górnego dziąsła. Byłem u chirurga zrobił rendgen, kości są całe. a na odrętwienie powiedział tylko tyle że *może być*... zaczynam sie martwić tym odrętwieniem, wiecie coś o tym? :( prosze o jaką kolwiek pomoc..














Kaes 2011-05-19, 12:36

Najlepiej przykładać zimne okłady, altacet. Drętwienie twarzy spowodowane jest obrzękiem. Jeśli pojawią się zaburzenie czucia czy zaburzenia w ruchomości mięśni mimicznych.

neuron 2011-05-20, 20:14

Obrzęk już prawie ustąpił, ale z drętwienie pozostało, a minął jakiś tydzień od urazu. To jest takie wrażenie jakbym w tych miejscach zdrętwienia nie miał czucia. Chyba jeszcze raz wybiorę się do lekarza rodzinnego

Kaes 2011-05-23, 09:08

Obrzęk powinien całkowicie ustąpić, nawet niewielki obrzęk może powodować zaburzenia czucia. Najlepiej jednak faktycznie udać się do lekarza, najlepiej neurologa i wykluczyć uszkodzenie nerwu trójdzielnego, odpowiedzialnego za odbieranie bodźców czuciowych twarzy.

neuron 2011-05-23, 16:19

Obrzęk już raczej ustąpił, ale faktycznie są jeszcze miejsca które bolą po dotknięciu. W przypadku takiego uszkodzenia nerwu jakie leczenie jest podejmowane? Czy w ogóle jest możliwe przywrócenie czucie takiego jak przed urazem?

Kaes 2011-05-24, 10:55

Kaes podaj maila to pogadamy. Mam problem z tym nerwem, ale u mnie z o wiele głupszego powodu. Mam nierozpoznane złamanie kości jarzmowej. nie miałem rentgenu bo lekarz uznał że nie trzeba ...teraz żałuję, że nie domagałem się. Ale bezpośredni uraz nerwu do stopnia aż 2-giego uszkodzenia to tylko 10% szans. Częściej to ucisk przez złamaną kość. Pewnie już czucie Tobie wróciło. Ja mam niestety ok 85-90% czucia i tak będzie do końca życia :/

xrav 2012-12-17, 02:25