Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie różnych partii ciała, niewysypianie się i brak chęci do czegokolwiek

Drętwienie różnych partii ciała, niewysypianie się i brak chęci do czegokolwiek

Od kilkunastu miesięcy, nawet od 3 lat dokuczają mi drętwienia różnych partii ciała, zaczynając od rąk, palców, przez okolice wątroby, pośladków, ud, łydek na palcach kończąc. Czasem zdarza się przy karku, ale nie pamiętam więcej jak 1 przypadku. Do tego dochodzi niewysypianie się mimo spania około 8 h, brak chęci do robienia czegokolwiek, choć jestem żwawą osobą i mam dopiero 18 lat. Nie wiem czy powinnam zgłosić się do lekarza. Takie drętwienia mnie przerażają. Dodać jeszcze tiki oczu - pulsującą powiekę. Parę razy straciłam *prawie* czucie w palcach u rąk i w całej nodze - naciskałam paznokciem i nic nie czułam. Takie drętwienia zdarzają się co najmniej 1 na dzień do kilkunastu. Może jest pare dni przerwy, ale potem znowu wszystko wraca. Dodam także że od paru miesięcy nie potrafię myśleć jasno i na niczym nie mogę się skupić.
Dodam jeszcze częste pulsujące bóle głowy, często gdzieś na środku głowy, nie tak jak normalny ból, jakby coś cisnęło od środka

Natalia1818 2012-03-09, 01:24

Radzę udać się przede wszystkim do lekarza rodzinnego i wykonać badania podstawowe krwi tj. morfologia, glukoza, TSH, kreatynina, mocznik, transaminazy, OB. W zależności od wyników lekarz pokieruje Panią dalej.

neuron 2012-03-10, 17:27

Dodatkowo jeszcze proszę oznaczyć sód, potas, wapń zjonizowany, magnez.

neuron 2012-03-10, 17:30