Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie różnych części ciała

Drętwienie różnych części ciała

Witam,
pracuję przy komputerze. Jakieś dwa lata temu przy pracy zdrętwiała mi lewa dłoń (4,5 palec) i już tak zostało. Wcześniej dłoń też mi drętwiała ale po paru sekundach po rozluźnieniu przestawała. Niestety tamtego feralnego dnia nie przestała i mam odrętwiałą do dzisiaj. Od tamtej pory stałem się strasznie wyczulony na ucisk i wystarczy chwila by zaczęły mi drętwieć różne części ciała w zależności co w danej chwili uciskam. Zazwyczaj jednak gdy szybko zmienie pozycję, to odrętwienie przechodzi. Jednak nie zawsze. Do dnia dzisiejszego na stałe mam odrętwione: lewa dłoń, lewa stopa, lewy policzek.
Każda odrętwiała część jest podatna na chłód.

Chodziłem do wielu neurologów, miałem robione różne badania i różne rezosanse. Wszystkie wyniki w normach :/ Miałem robione badania ogólne, cukry, morfologie, bolerioze, dwa razy rezonans głowy oraz raz rezonans kręguy szyjnego. Wszystko w normie....
Miałem też robione EMG ze względu na lewą dłoń, ale i tu wszystko w normie.

Łykałem przeróżne witaminy, oraz inne mocniejsze leki neurologiczne. Po niczym nie było żadnej poprawy a niestety wraz z czasem tylko coraz gorzej....

Czy ktokolwiek spotkał się z podobny przypadkiem, może coś doradzić?

Robert 2012-12-17, 15:58

Przeczytaj sąsiednie wpisy.
Może coś dla siebie znajdziesz.

Anna 2012-12-17, 21:59

To jeszcze raz ja - przyczyn drętwienia może być dużo, ale jeśli miałeś rezonans i badania pod kątem boreliozy to znaczy, że lekarze pewnie podejrzewali i SM i boreliozę. Moja córka z powodu drętwienia różnych części ciała też była diagnozowana pod kątem tych chorób. Rezonans pokazał zmiany, ale boreliozy nie znaleźli. Bo ją czasami bardzo ciężko jest wykryć, nam wyszło dopiero w teście LTT . Pisałam już o tym na tym forum, jak również w pytaniach dotyczących stwardnienia, tam podpisywałam się Wanda.
Nie twierdzę, że masz boreliozę, ale warto ją porządnie wykluczyć. do tego testu trzeba być odpowiednio przygotowanym, nie brać przed nim jakichś leków, nie pamiętam już dokładnie, trzeba się upewnić (ważne, bo nie wyjdzie). Jeśli bakterie boreliozy opanują mózg uszkadzają osłonki nerwów - stąd te drętwienia.
Nam nawet raz nie przyszła do głowy borelioza, ale wszyscy lekarze podejrzewając SM kazali jednocześnie dokładnie wykluczyć neuroboreliozę ( bo objawy mogą być analogiczne).
W w-wie jeden lekarz skutecznie diagnozuje i leczy boreliozę niestandardowo i prywatnie.

Anna 2012-12-21, 12:18

Czytałem, niestety raczej nic nie pasuje

Robert 2012-12-21, 13:55

Na bolerioze miałem 3 badania, w tym jedno western blot. Wszystkie ujemne.

Robert 2012-12-21, 13:57

Rozumiem, napiszę jeszcze tylko jedno zdanie o tej boreliozie - niekt órym te testy nigdy nie wyjdą pozytywnie, chociaż mają ewidentne oznaki boreliozy (jest to bowiem postać tzw.seronegatywna) - my dlatego zrobiliśmy ten test LTT.

Anna 2012-12-21, 16:28

Acha, dobrze, dziękuję za informację. Poczytam o tym LTT i jakby co to zrobię jeszcze to. Dziękuję jeszcze raz za informację :)

Robert 2012-12-22, 15:50