Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie ręki, twarzy, zaburzenia mowy i bóle głowy

Drętwienie ręki, twarzy, zaburzenia mowy i bóle głowy

Witam, mam 20 lat od około 6 lat mam dolegliwości których nikt nie może znaleźć podłoża. Wszystko zaczyna się od drętwienia ręki czasami prawej, a czasmi lewej, następnie drętwieją usta, dziąseł przy czym towarzyszy ból, język częściowo (spowolniona mowa) i podniebienie. Przed drętwieniami czasami są także mroczki przed oczami. Całość trwa ok. 15-20 min. Po wszystkim prawie zawsze dokucza mi ból głowy (skroni). Leczyłam się już u różnych specjalistów ale jak narazie leki nie wiele mi pomogły.
Z góry dziękuję za odzew.

kama 2011-03-10, 14:39

Jakie badania do tej pory wykonano? Jeśli mogłaby Pani przepisać wyniki. Warto wykonać badania krwi tj. morfologia, Ob, glukoza, jonogram, układ krzepnięcia, cholesterol, następnie rtg odcinka szyjnego kręgosłupa, MR głowy.

neuron 2011-03-11, 12:03

Większość z wymienionych badań już mialam.
-Moje wyniki: WBC-5,8 RBC-5,00 HGB-14,5g/dL HCT-42,0% MCV-84,0fL MCH-29,0pg MCHC-34,5
PLT AG - 204 LYM%-34,8% MXD%-10,9% NEUT%-54,3 LYM-2,0 MXD-0,6 MEUT-3,2 RDW_ SD-42,2FL RDW_CV-13,0% OB-17m/h GLU-Negative Mg-2,1mg/dl Cholesterol-188
-rtg odcinka szyjnego kręgosłupa- spłycenie lordozy kręgosłupa szyjnego. Poza tym kręgosłup szyjny w bad rtg bez uchwytnych mian.
-MR głowy- sekwencje SE, FSE i FLAIR* obrazy T1 i T2-zależne w płaszczyznach osiowej i strzałkowej poszerzone o bad angio-MR uwidoczniło półkule mózgu i móżdżku bez widocznych zmian ogniskowych. Struktury pośrodkowe nieposzerzone, symetryczne. Kąty mostowo-móżdżkowe prawidłowe. Bad angio-MR nie uwidoczniło obecnośći mian tętniakowatych oraz typu malformacji tętniczo-żylnej w tetnicach wewnątrzczaszkowych.

kama 2011-03-12, 10:45

Kochana, tak wygląda migrena z aurą.Serdecznie współczuję, mam to samo. Pomaga mi lek SUMAMIGREN

kasia 2012-01-07, 23:21