Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie rąk, twarzy i bóle głowy

Drętwienie rąk, twarzy i bóle głowy

Witajcie. Chciałbym poradzić sie kogoś kompetentnego co moze się ze mną dziać...zaczne moze od tego, ze mam obecnie 22 lata. Mniej wiecej 2 lata temu przytrafiło mi się dziwne zdarzenie...podczas wykładu na uczelni zdertwiała mi prawa ręka i prawa strona twarzy...trwało to moze z 15 min i ustapiło bez sladu. Jakies pół roku temu te objawy nasiliły sie do tego stopnia ze wystepowały mniej wiecej 1-2 razy w tygodniu. Szczególnie dobrze pamietam jeden przypadek podczas którego oprócz duzo silniejszego zdretwienia prawej reki i czesci twarzy doszło jeszcze pogorszenie komunikatywnosci...jakies takie kłopoty z racjonalnym mysleniem, wysławianiem sie, ze wzrokiem...ogólna dezorientacja i okropnie silny ból głolwy. Od tamtego czasu reka i twarz mi nie dretwieja ale mam inne niepokojace objawy...chroniczne zmeczenie, kłopoty z zołdkiem, rozmyte widzenie, zaburzenia koncentracji. Przez jakis czas miałem dziwne uczucie oderwania od rzeczywistości...fachowo to nazywa sie derealizacja czy coś takiego...teraz to delikatnie ustapiło ale nie do konca. Teraz pozostał ból głowy...codzienny...moze niezbyt silny ale uciazliwy i to dziwne uczucie bycia nie soba...Byłem u lekarza...zlecił badanie krwii i moczu oraz przeswietlenie kregosłupa. Krew i mocz raczej ok oprócz tego ze mam gesta krew. Odnosnie kregosłupa juz gorzej...jakies nieprawidłowosci w odcinku szyjnym ale lekarz neurolog stwierdził, ze to niezbty powazne. Powiedzcie mi co to moze być...wybieram sie do innego neurologa ale chciałbym wiedziec czego sie spodziewac...rozbija mnie psychiczne to co mi dolega...normalne funkcjonowanie staje sie bardzo trudne...

mkkc 2009-12-11, 10:18

Trudno powiedzieć więcej bez badania neurologicznego. Takie dolegliwości mogły być objawem zaburzenia krążenia mózgowego. Lekarz może rozważyć wykonanie CT głowy.

neuron 2009-12-11, 15:21

To oczywiście może być również wynik zwyrodnienia w obrębie kręgosłupa szyjnego.

neuron 2009-12-11, 15:22

Witam wlasnie przed chwila stalo mi sie to samo, dokladnie te same objawy. mam 24 lata i pierwszy raz mi sie to zdarzylo. boli mnie glowa , zdretwiala mi prawa reka i*prawa czesc twarzy bylam wlasnie z moim chlopakiem i gadala takie glupoty, slowa ktore nawet nie istnieja nie wiem co to znaczy ale boje sie a i tez mnie boli zoladek od kilku dni i tak samo mam rozmyte widzenie napisz mi prosze co ci powiedzial lekarz i czy dalej ci sie to powtarza

goska 2010-09-04, 19:42

Miałam taki atak parę razy, ostatni mnie na tyle zaniepokoił, że wreszcie poszłam do lekarza, za tydzień idę do neurologa. Głowa boli mnie dzień w dzień, ale nie tak mocno jak w czasie ataku. Poza tym są jeszcze zaburzenie widzenia, jakieś białe świcące plamy. Złapało mnie w pracy i to było najgorsze, tak nie można żyć. Dajcie znać co u Was zdiagnozowano.

Ola 2010-10-27, 13:33

To sa objawy Kandydozy, dieta bardzo uboga w cukier pomoze, ale wystarczy cos slodkiego zjesc i wszystko wraca

Tomasz 2010-11-11, 00:55

Warto zapoznać się z objawami stwardnienia rozsianego i zrobić RM głowy.

chora na sM 2011-01-15, 16:16

Na drętwienie polecam ćwiczenia dłoni i palców:

http://www.makatka.pl/index.php?option=com_content&view=article&catid=73:porady&id=75:wiczenia-doni-przydatne-w-czasie-robotek

przy regularnym stosowaniu naprawdę pomagają.

Lusia 2011-04-25, 20:19

Co ty cpasz?

dzł 2013-02-23, 13:04