Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie rąk i bóle barków po operacji kręgosłupa szyjnego

Drętwienie rąk i bóle barków po operacji kręgosłupa szyjnego

Witam proszę o pomoc w interpelacji wyniku 2 lata temu miałam operację bo miałam przepukilnę i ucisk na worek oponowy. Oyo wynik :
Stan po mikrodiscektomii na poziomachC4/C5 I C5/C6 Z NASTĘPCZĄ IMPLANTACJĄ CAGE WĘGLOWYCH.Implanty w położeniu prawidłowym.Wysokość przestrzeni w normie.Bez cech wypuklin nawrotowych. Osteofity krawędzi bocznych trzonów C5 i C6 zwężają nieco wejścia do otworów m-kręgowych, bardziej po stronie lewej zwężając nieco otwory m-kręgowe. Pogrubienie więzadła podłużnego tylnego na wysokości C5 i C6 nieco na prawo od linii pośrodkowej powodujące niewielkie modelowanie rdzenia kręgowego.zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej.Cechy dehydryzacji tarcz m-kręgowej z lateryzacją prawostronną uciska worek oponowy i modeluje brzusznie rdzeń kręgowy- nie była widoczna w poprzednim badaniu.
Na poziomie c6/7 uwypuklenie pierścienia włóknistego tarczy m-kręgowej uciska nieco worek oponowy i modeluje brzusznie rdzeń kręgowy.Rdzeń szyjny o prawidłowej objętości i sygnale.Pogranicze czaszkow0-szyjne w granicach normy w MR dodam że od pewnego czasu zaczęły mi drętwieć ręce boleć barki i kręgosłup też mi dokucza
Czy oznacza to dla mnie kolejną operację ?

Dodam że cechy dehydryzacji tarcz między kręgowych C2/3 C3/4 C6/7
C3/4 WYPUKLINA TARCZY M-KRĘGOWEJ

Monika 2012-12-10, 10:27