Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie prawej ręki przy problemach z kręgosłupem

Drętwienie prawej ręki przy problemach z kręgosłupem

Witam:) postanowilam napisac tutaj poniewaz mieszkam w Anglii i ciezko tu z porada specjalistyczna, od prawie dwoch miesiecy borykam sie z ciaglym nieustajacym wrecz dretwieniem calej reki,zaczelo sie to nagle od tak,ani nic nie dzwigalam ani nie przesililam reki,zajmuje sie tylko domem i dziecmi ,wiec takie tam czynnosci domowe, wiec tak nagle zaczelo mnie kluc w prawej lopatce jakby ktos wbijal igle i nieustepowalo nawet na chwile,nieprzespana noc jedna druga itd potem przeszlo to na dretwienie reki wlasnie i tak od tamtej pory caly czas,nie moge nic dlugo robic ta reka a jestem prawo reczna wlasnie,nawet po kilku minutach trzymania telefonu dretwienie jest mocniejsze,ubicie kolteltow jest tez zbyt uciazliwe dla tej reki,czasami nie moge nawet dlugo pisac nic.teraz od kilku dni ,trzech moze zaczynam odczuwac bol w lewym ramieniu ,barku bardziej przy odcinku szyjnym,chodze tu po lekarzach ale nie chca zrobic przeswietlen i czekam na fizjoterapie,chodzilam na nia juz ponad rok temu z kregoslupem i nie dalo mi to zbyt duzych efektow.kregoslup tez mnie pobolewa ,po dluzszym chodzeniu,sedzeniu,a gdy za szybko wstaje jakby cos mi przeskakuje w krzyzu i nie moge sie wowczas ruszyc wcale przez chwile. bede wdzieczna za jakas porade.

Dodam jeszcze ze napoczatku byly problemy z glebszym oddechem,bol jakby wowczas przeszywal ramie,teraz jak sie poloze i wezme glebszy wdech tez jakby czuje takie ciagniecie w ramieniu od szyji do ramienia jakby,ciezko to opisac.

Aleksandra 2012-01-21, 16:01

To co Pani opisuje może wskazywać na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, jeśli występuje osłabienie siły mieśniowej kończyny górnej oraz nerwoból jest to oznaka ucisku na sploty nerwowe lub korzenie. Dobrze by było wykonać MR. Rehabilitacja jest wskazana a także do rozważenia (po wyniku MR) konsultacja neurochirurgiczna.

neuron 2012-01-21, 21:01

Dziekuje za szybka odpowiedz :) choc troszke mnie to zdolowalo,ale mam nadzieje ze to okaze sie cos innego. chociaz na kazdym forum znajduje podobne przypadki i diagnozy niestety. czekam teraz na wizyte neurologiczna ,i mam nadzieje ze zrobia wkoncu przeswietlenie,lykalam tabletki przeciwbolowe i smarowalam mascia naproxen przeciwzapalna ale to nic nie daje,podejrzewali wczesniej ze to moze byc zapalenie miesnia,bo jest on zgrubiony i spuchniety przy kregu szyjnym,a teraz wlasnie sie tak robi z lewej strony.ale ja niczego nie dzwigam,i nie mialam nawet jak obciazyc te miesnie,nigdy wczesniej czegos takiego nie mialam.najgorsze jest to czekanie teraz.pewnie ok miesiaca zejdzie.

Aleksandra 2012-01-22, 12:08

W wyniku ucisku korzeni nerwowych dochodzi do miejscowego odczynu zapalnego, mięśnie przykręgosłupowe ulegają *zesztywnieniu* utrudniają poruszanie się i potęgują ból, są bardzo napięte co można wybadać samemu, często właśnie jako niewielkie zgrubienie. Proszę przyjmować doustne leki p/zapalne i bólowe tj. ibuprom, naproksen, diklofenak, można miejscowo stosować ketonal żel, pomocne są gorące kąpiele i prysznic. Na osłonę żołądka najlepiej stosować także inhibitor pompy protonowej, tj. Gasec ( w PL dostępny bez recepty).

neuron 2012-01-22, 12:37

Dziekuje za rady,bardzo pomocne.wnioskuje ze jest pan lekarzem. dzis odczuwam jakby dretwienie kregoslupa,zmeczenie. pozostaje mi teraz tylko czekac. reka jest ciagle w stanie odretwienia to nie mija nic,tylko jak wiecej nia robie to wowczas bardziej to odczuwam,ze nie moge spac dobrze nawet.niestety jestem praworeczna:( . robie cieple kompiele i prysznicem tez,masuje troszke.tylko ze ja nie widze zadnej poprawy,a to juz trwa od listopada,dwa miesiace.

Mam jeszcze stare rtg kr.l-s ,wynik jego to niewielkie prawoboczne skrzywienie kr.ledzwiowego,niezarosniecie luku S1 z wstawka kostna,w gornych trzonach ledzw.widoczne guzki schmorla. nie bardzo juz pamietam co to oznaczalo,bylo to w 2003 r. chodzilam na rehabilitacje,masaze prywatnie wowczas bo normalnie musialam zbyt dlugo czekac,bylo to w polsce jeszcze. potem bylam w ciazach ,razem 3 ciaze. i nie robilam juz rtg.

Aleksandra 2012-01-22, 13:00

Mam jeszcze stare rtg kr.l-s ,wynik jego to niewielkie prawoboczne skrzywienie kr.ledzwiowego,niezarosniecie luku S1 z wstawka kostna,w gornych trzonach ledzw.widoczne guzki schmorla. nie bardzo juz pamietam co to oznaczalo,bylo to w 2003 r. chodzilam na rehabilitacje,masaze prywatnie wowczas bo normalnie musialam zbyt dlugo czekac,bylo to w polsce jeszcze. potem bylam w ciazach ,razem 3 ciaze. i nie robilam juz rtg.

Aleksandra 2012-01-22, 14:33

Witam,pisalam kilka dni temu w dziale neurologia dretwienie prawej reki przy problemach z kregoslupem.oczywiscie dziekuje za odpowiedzi. Teraz chcialam dodac ze moj stan sie pogorszyl od kilku dni,dretwieje mi caly kregoslup,boli kark,nie moge mocno ruszac szyja,czuje jakby rwacy bol az do glowy,czesto boli mnie glowa,a oczy az sie mrurza jakby zmeczone byly.czuje sie gorzej.niewiem juz co o tym myslec. 9 luty mam wizyte w klinice ortopedycznej . a z prawej strony miesien przy szyji jest bardziej jakby spuchniety,z lewej strony tez juz jest twardy .czasami tez czuje jakby przeszywal mnie bol do nog ,wogle czuje nogi bardzo zmeczone ,pobolewaja.
Mam jeszcze stare rtg kr.l-s ,wynik jego to niewielkie prawoboczne skrzywienie kr.ledzwiowego,niezarosniecie luku S1 z wstawka kostna,w gornych trzonach ledzw.widoczne guzki schmorla. nie bardzo juz pamietam co to oznaczalo,bylo to w 2003 r. chodzilam na rehabilitacje,masaze prywatnie wowczas bo normalnie musialam zbyt dlugo czekac,bylo to w polsce jeszcze. potem bylam w ciazach ,razem 3 ciaze. i nie robilam juz rtg. bede wdzieczna za odp,pozdrawiam

Aleksandra 2012-01-27, 22:12