Forum neurologiczne » Urazy » Drętwienie policzka i jednostronne bóle głowy i brwi w ciąży po uderzeniu w głowę

Drętwienie policzka i jednostronne bóle głowy i brwi w ciąży po uderzeniu w głowę

Witam serdecznie.

Bardzo goraco prosze o porade.

2 miesiace temu zostalam uderzona mocno w czolo (lewa strona kilka cm nad brwia) kantem bagaznika samochodowego (ja podnosilam glowe, ktos nie zauwazyl mnie i zamykal bagaznik).
Uderzenie bylo mocne, prawie od razu przykladalam zimny oklad, guz byl lekki i jednodniowy, ale bol przy dotyku miejsca byl silny i malal przez tydzien.
W dniu po uderzeniu czulam sie ogolnie dobrze. Nastepnego dnia i dwa na stepne czulam sie zmeczona, spiaca, lekko mdlilo ALE ... bylam wtedy w 18 tyg ciazy i czasami miewalam takie problemy.
Generalnie z poczatku nie odczowalam wiekszych problemow, czasami bolala mnie brew po stronie miesjac uderzenia i odczowalam jakby oko bylo zmeczone, zesztywniale. Chcialabym podkreslic, iz jestem chyba hipochondryczka, bardzo latwo wmawiam sobie rozne choroby, jestem szczegolnie przeczulona jesli chodzi o uderzenie w glowe-juz od dziecka balam sie, ze jak sie uderzylam to umre.
Po uderzeniu czytalam chyba za duzo o krwiakach pourazowych przewleklych ... ktore moga ujawnic sie nawet kilka tyg po uderzeniu...

Bardzo sie boje, ze wlasnie w moim przypadku tworzy sie krwiak, ktory uciska i w koncu peknie a ja umre...

Chcialabym tutaj podkreslic iz 4-5 tyg po uderzeniu zaczelam odczowac nastepujace objawy i pojawiaja sie one do dzis (minelo juz 2 miesiace od uderzenia) ...
- roznego typu bole glowy po stronie miejsa uderzenia, a wiec lewa strona glowy: bol skroni, bol brwi, uklucia w roznych miejscach czola, czasami jaki chwilowy ala prad przebiegnie. i najbardziej irytujace - uczucie zdretwienia czesci policzka, czasami tez i oka, pod okiem.
Czasami boli mnie ogolnie czesc glowy w okolicach skrony i brwi po lewej stronie... zadko miewam bole calej glowy czy tez obustronne skroni.
Zauwazylam rowniez, iz gdy jestem bardzo zajeta w pracy, albo prowadze dusykusje, czy gotuje zapominam o objawach i nic mi nie dolega. Bywalo kilka dni, ze ni dzialo mi sie nic, lub tez tylko odczowalam co jaksi czas bole brwi, czy skroni, bez dretwienia lub tylko dretwienie policzka.

Bylam w szpitalu, dr zapisal, podotykal, sprawdzil wzrok i cisnienie, ktore wyszlo 150/95... pow, ze bardziej martwi go moje wysokie cisnienie w ciazy niz dziwne uczucia w glowie. Zmiezyl cisnienie po 20 min i bylo 125/75. Pow., ze to sie zdarzaw ciazy a glowa nie powinnam sie martwic.

Minal miesiac od wizytu, a ja nadal mam te bole i dziwne uczucia. Codziennie martwie sie ze mam krwiaka pourazowego i umre. Czasami staram sie ze wszystkich sil wmowic sobie,ze to tylko moja wyobraznia i nic mi nie jest, ze nerwica plata mi figla z glowa, ale czasami zastanawiam sie, ze takie bole tylko po jednej stronie glowy nie sa normalne.

Blagam, prosze o pomoc.


Pozdrawiam

Paulina 2013-01-18, 16:39