Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie palców rąk i nóg przy bloku kostnym C2-C3 i rozszczepem łuku C3

Drętwienie palców rąk i nóg przy bloku kostnym C2-C3 i rozszczepem łuku C3

Witam serdecznie,
potrzebuję Państwa pomocy w interpretacji wyników i ewentualnych wskazówek co do dalszego leczenia.

Od pewnego czasu (ok. 1 rok)budziłem się w nocy z lekko zdrętwiałymi palcami rąk a z czasem dolegliwości dotknęły także dolnych partii nóg. Nic sobie z tego nie robiłem, gdyż problem ustępował po zmianie pozycji więc prawdopodobnie spowodowane to było złym dopływem krwi.
Około 9 miesięcy temu objawy nasiliły się i doszedł kolejny - problem z erekcją (słaba i szybko zanikająca) a ponieważ mam dopiero 22 lata strasznie się wystraszyłem i wybrałem do mojego lekarza, który zbagatelizował sprawę twierdząc, że *to wina stresu i że to minie*.
Wyprosiłem jednak skierowanie na badania krwi i moczu oraz skierowanie do neurologa. Badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości ale lekarz neurolog skierował mnie na TK kręgosłupa szyjnego.
Dodam, że do tej pory nie miałem problemów ze zdrowiem, stres wiadomo - jak każdy, odżywiam się bardzo zdrowo i regularnie, nie pracuję ciężko fizycznie, mam sporo ruchu i 3 razy w tygodniu trenuję na siłowni ze średnią intensywnością , nigdy nie brałem sterydów nie biorę leków.

Oto wyniki:

C1-C3: Ząb obrotnika bez objawów dyslokacji. Obraz struktur wewnątrzkanałowych prawidłowy. Kanał kręgowy i otwory m-k bez cech stenozy. Blok kostny najpewniej wrodzony C2/C3 z obecnością resztkowego krążka m-k. Rozszczep tylny łuku C3.

C3/C4: Obraz krążka m-k, struktur wewnątrzkanałowych prawidłowy. Kanał kręgowy i otwory m-k bez cech stenozy. Elementy kostno-stawowe prawidłowe.

C4/C5: Obraz krążka m-k, struktur wewnątrzkanałowych prawidłowy. Kanał kręgowy i otwory m-k bez cech stenozy. Elementy kostno-stawowe prawidłowe.

C5/C6: Obraz krążka m-k, struktur wewnątrzkanałowych prawidłowy. Kanał kręgowy i otwory m-k bez cech stenozy. Elementy kostno-stawowe prawidłowe.

C6/C7: Krążek m-k zwężony z zaznaczoną destrukcją w części przedniej bez cech wypukliny. Kanał kręgowy i otwory m-k bez cech stenozy. Elementy kostno-stawowe prawidłowe.

C7/Th1: Obraz krążka m-k, struktur wewnątrzkanałowych prawidłowy. Kanał kręgowy i otwory m-k bez cech stenozy. Elementy kostno-stawowe prawidłowe.


Po przeczytaniu wyników lekarz neurolog zabronił mi treningu na siłowni mówiąc, że mam strasznie zniszczony kręgosłup od ćwiczeń i skierował na rehabilitację.
Z kolei lekarz rehabilitacji stwierdził, że te wady są jednak wrodzone a ćwiczenia nie miały tu żadnego wpływu i mogę ale nie muszę z nich rezygnować. Obecnie jestem poddawany rehabilitacji na odcinek szyjny kręgosłupa tzn. pole magnetyczne, laser i fotel masujący.

Muszę dodać, że drętwienia ustąpiły samoistnie jakieś 3-4 miesiące temu, zanim doczekałem się leczenia. Niestety problem słabej erekcji pozostał a ostatnio się nasilił. Nie wiem co robić dalej bo odnoszę wrażenie, że jestem po prostu źle leczony.

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Maciej 2011-07-25, 21:48