Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie pachwiny prawej i drżenie kończyn dolnych

Drętwienie pachwiny prawej i drżenie kończyn dolnych

Swego czasu przebyłem zabieg olbrzymiej przepukliny w pachwinie prawej, która weszła mi aż do prawej moszny, po zabiegu przeniosłem ciężar, w takcie przenosin poczułem jakby rozdarcie w pachwinie prawej, widocznych skutków ubocznych nie było, po pewnym czasie zaczęła mnie boleć końcówka lewej stopy, problem ze stanięciem na niej, potem zaczęły mnie parząco boleć pośladki przy siadaniu, następnie zdarzał się parzący ból prawej dolnej kończyny i z czasem zacząłem odczuwać ciężar w kroczu (uczucie zawieszenia czegoś obcego), kolejną dysfunkcją to słaba erekcja oraz problemy z sikaniem, i impulsowe znowu bóle w prawej stopie i w kroczu. Ponieważ jestem mężczyzną, no to najpierw był urolog, proktolog, potem wytargowane skierowania do neurologa i rezonas, ponieważ u nas wszstko trwa toteż dopiero dzisiaj mam skierowanie do szpitala, ale żebym odczuł że w Polsce nie ma lekko no to muszę na niego czekać do nowego roku. Podejrzenie uszkodzenie nerwów obwodowych lub rdzenia, aha jeszcze zapalenia stożka końcowego. Neurolog zapisał mi metypred i baclofen, metypred odstawiłem, używam baclofen, ale drętwienie pachwiny prawej i drżenie kończyn się nasila. Czy może mi pomóc ktoś sugerując jakiś inny lek, który mi pomoże dotrwać do szpitala?

Mirosław 2009-12-18, 11:07

Metypred powinien załagodzić dolegliwości. Jeśli nie wystąpiły żadne niepokojące objawy nie trzeba go odstawiać. Baklofen zmniejsza napięcie mięśni. Jeśli nie odczuwa Pan skutków to radzę właśnie go odstawić.

neuron 2009-12-18, 15:18

Serdecznie dziękuje. W tej sytuacji wybrać metypred a nie baclofen ?, a o jakich niepokojących objawach mówisz ?

Mirosław 2009-12-21, 14:15

Objawy wymionione w ulotce leku lub takie, które pojawiły się po rozpoczęciu stosowania leku.

neuron 2009-12-22, 14:32