Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie, osłabienie siły i bóle w ręce

Drętwienie, osłabienie siły i bóle w ręce

Sprawa drętwienia ręki. W okresie wakacyjnym uczęszczałem na treningi walki. W okolicach listopada poczułem bóle ręki i drętwienia palców. Poszedłem do lekarza. Neurolog mi zaczął przepisywać jakieś lekarstwa typu Milgamma w zastrzykach i tabletkach, potem maść metindol, lek agapurin oraz medrol. Miałem robione zdjęcie dłoni i odcinka szyjnego dla ortopedy - sam nic nie dostrzegł. Ból ręki z okolic palców i łokcia przeniósł się na całą rękę. Straciłem siłe w ręcę tak, że nie potrafię nawet wycisnąć pasty do zębów tą dłonią. Czuje teraz lekkie bóle w dłoni prawej i w momencie gdy napręże mięśnie w nogach po ok. 1 min nogi mam zdrętwiałe.
W dodatku zauważyłem, że od pewnego czasu mam brak erekcji, który po przeczytaniu kilku artykułów dowiedziałem się, że może być od choroby neurologicznej.

Prosiłbym o odpowiedź jakie badania powinień zlecić mi lekarz, gdyż na 10.02 mam zaplanowaną wizytę. Funkcjonowanie teraz zaczyna mi przeszkadzać z powodu tych dolegliwości

Marcin 2012-01-26, 13:47

Rozumiem, że jak dotąd wykonano jedynie rtg. Zatem kolejnym krokiem jest wykonanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa oraz do rozważenia MR odcinka lędźwiowego. Może występować ucisk na struktury nerwowe i objawiać się właśnie w ten sposób.

neuron 2012-01-26, 20:41

Ja mam podobny problem bylem na fizjoterapi imialem nastawiane kregi szyjne od tego czasu dretwieja ni palce lekarz pszypisal mi opaske na reke i nic mi nie pomaga nie wiem co mam robic

waldek 2012-01-27, 12:33