Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie lewej strony ciała, zaburzenia mowy oraz bóle i zawroty głowy

Drętwienie lewej strony ciała, zaburzenia mowy oraz bóle i zawroty głowy

Z głosiłam się do szpitala z następującymi objawami
-drętwienie lewej strony ciała zaczynające się od lewej połowy głowy kończące na stopach
-drętwienie lewej strony twarzy spowodowane zaburzeniami mowy
-temp ciała od miesiąca 34,9 35,4
-zawroty głowy
-omdlenia
-zaburzenia pamięci
-zaburzenia w chodzeniu
-bardzo silne bóle z tyłu po lewej stronie głowy
-drętwienie szyi przy odchylaniu i odchylaniu(objawy na dzień dzisiejszy przeszły)
W szpitalu podawali mi takie leki:
dihydroegothaminum
cinnarizinum
Po pierwszej dobie stosowania tych leków bóle utapiły
Wyniki z Tomografii komputerowej głowy z kontrastem:
Elektrokardiogram nieokreślony (89.521)
Poza przyśpieszeniem zatokowym bez odchyleń
-Badanie wykonano przed i po podaniu iv.40 ml kontrastu Ultravist,warstwami grubości 4,5 mm
Struktury mózgowe bez zmian ogniskowych
Układ komorowy nie poszerzony,nie przemieszczony,symetryczny.
Struktury kostne objęte badaniem prawidłowe.

Rezonans magnetyczny mózgu i pnia mózgu
Badanie wykonane w sekwencjach:T1 SE TRA,T1 SE SAG,T2 TSE TRA,T2 TIRM TRA DARK FLUID,EP 2D DIFF3 TRA,po kontraście T1 SE SAG,T1 SE TRA
Sygnał istoty białej i szarej mózgowia prawidłowy.Nie uwidoczniono ognisk patologicznego gromadzenia kontrastu.Układ komorowy nieposzerzony,nieprzemieszczony.Struktury tylno jamowe bez widocznych zmian.

Jestem już 4 dzień po wyjściu ze szpitala i objawy znów się pojawiły:
drętwienia zaczynające się od lewej strony głowy do stopy
problem z mówieniem
silny ból głowy
czarne punkciki przed oczami zaczęły się pojawiać (nowy objaw)

W szpitalu nic mi nie powiedzieli co podejrzewają wypisali mnie a mnie znów to spokoju nie daję przecież objawy dalej są przepisali mi tylko krople dihydroergotaminum i to wszystko oglądając po internecie zauważyłam że nawet borelioza ma podobne objawy wybieram się jutro zapisać do neurologa,ale znów do wizyty trzeba będzie czekać aja bardzo się nie cierpliwie bo do tej pory nie wiem na co choruje.

Kontrola w Poradni Neurologicznej dopiero 19 stycznia i przyjmowanie Dihydroergotaminum niestety bóle znów powracają i się utrzymują na dodatek czarne plamki pojawiające się przed oczami

w szpitalu moja temp wynosiła 36,6 36,8 po powrocie do domu znów spadek do 35,2
na dodatek nie pokoi mnie to że coraz bardziej nie mogę poprawnie mówić zdarza się tak że kiedy ktoś mnie o coś zapyta ja nagle mam pustkę nie umie znaleźć słów kiedyś czytałam poprawnie teraz mam z tym wielki problem na dodatek dziś wyczułam po lewej stronie z tyłu głowy tak jakby jakąś kulkę jest to twarde przy dotknięciu a przecież tomografia nic nie wykazała zaczyna mieć drętwienie całego ciała

Marzena 2011-01-04, 20:34

Marzena i jak jest teraz? Miałam podobne objawy i teraz znowu powróciły... Nikt niczego nie znalazł...MRI też miałam i wszystko ok...

Ania 2011-08-13, 10:38

Witam ja miałma dokładnie tak samo przed 9 laty i co i nic teraz jestem pod kontrola neurochirurga gdzie okazzło sie ze mam zmiany w kregosłupie szyjnym po urazuie jaki miałam kilkanascie lat temu co dodam ze w styczniu małam przerowadzona cała diagnowtyke łacznie z TK jak i ANGIO i dodam ze przez 4 lata byłam leczona na nerwice

wiolka 2012-01-23, 11:21

Bolerioza słońce
badanie western blot
pozdrawiam

juz po 2012-08-15, 21:11

Witam nie wiem czy pomoge ale jesli nie ma zadnych zlych wynikow to lekarz kazal mi sie najprosciej na swiecie skontaktowac z psychiatra bo powiedzial ze to na tle nerwowym takie cos sie powtarza

dfghjk 2013-12-04, 09:41