Drętwienie lewej strony ciała

Ciągle czuję drętwienie lewej strony ciała. Drętwieje mi ręka, noga, bark, łopatka i bok. No i stopa też. Dosłownie wszystko. O co może chodzić? Staram się nie spać na tym boku (bo wcześniej myślałem, że to może przez to), ale to nic nie daje.














Jadrzej 2011-09-06, 14:59

W zasadzie powinien zbadać Pana lekarz osobiście. Występowanie jednostronne zaburzeń sugeruje chorobę neurologiczną, dlatego konieczne jest badanie neurologiczne i ewentualnie wykonanie badań obrazowych kręgosłupa czy głowy.

neuron 2011-09-08, 00:33

Witam,
Proszę o poradę w sprawie mojego męża (35 lat). Od około roku czasu drętwieje mu lewa część ciała (ręka, bark, trochę noga). Objawy te występują najczęściej co poniedziałek. W tym dniu również ogólnie źle się czuje (jest słaby). *Przeszliśmy* już przez internistę, kardiologa, okulistę ale nic konkretnego nie znaleziono. Kardiolog stwierdził jedynie lekkie nadciśnienie i podwyższone tętno. Miał robione ekg, holter, badania krwi. Dodatkowo zlecono prześwietlenie kręgosłupa, które wykazało zmiany w odcinku szyjnym oraz skrzywienie na odcinku lędźwiowym. Miał zlecane rehabilitacje. W dalszym ciągu mąż najczęściej co poniedziałek bardzo źle się czuje - twierdzi że ma ten dzień wyjęty z życiorysu. Internista twierdzi, że nic konkretnego mu się nie dzieje, że powinien schudnąć i uprawiać sport (przy wzroście 178cm waży 90kg). Takie podejście bardzo mnie irytuje ponieważ lekarz ten ignoruje jego problem a istnieją przecież bardziej otyli ludzie którzy nie mają takich problemów. Proszę o poradę co mam robić?

Agnieszka 2012-10-08, 15:15