Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie lewej ręki i zawroty głowy

Drętwienie lewej ręki i zawroty głowy

Witam,
Od mniej więcej 2 tygodni mam bardzo dziwne uczucie w lewej ręce. Jest ona cały czas jakby zdrętwiała, a kiedy ją dotykam to mam czucie, jednak odczuwam dotyk jakby przez bardzo grubą warstwe skóry. Pierwotnie odczuwałam to tylko w środkowej części ręki, jednak z dnia na dzień przesuwa się to coraz niżej i obecnie odczuwam to również w prawej połowie dłoni i kciuku. Nie wiem czy może mieć to coś wspólnego, ale od jakiegoś czasu mam tez zawroty głowy, a raczej jest to uczucie chwiania na boki. (na początku trwały doslownie kilka sekund, jednak kilka razy zdarzyło się że kręciło mi się w głowie non stop przez około pół godziny a nawet dłużej) Czy ktoś z Państwa wie jakie mogą być przyczyny i czy jest się czym przejmować?
Bardzo proszę o poradę.

Kala 2011-01-07, 00:33

Mój mąż(27lat) też ma podobne ojawy dretwieje mu lewa reka zawroty głowy słabo mówi że czuje się jak pijany mrowienie w głowiwe i ma uderzenie ciepła do głowy .Ma nadciśnie nie był u kardiologa ale on stwierdził ze to nie ma powiązania z tym robił TSH 1,79 czyli ma dobry wynik echo ekg wszystko dobre ma powszony cholesterol i mało potasu ale juz po miesiącu od przepisanych leków objawy powruciły pani neurolog stwierdziła ze nie sa to objawy neurologiczne czyli co ?? prosze o pomoc podejrzewam brak wit B12lub bolerioze ???

edyta25 2011-09-30, 10:01