Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie lewego uda podczas siedzenia

Drętwienie lewego uda podczas siedzenia

Witam,

Od dłuższego czasu, podczas siedzenia, dręwieje mi lewe udo. Muszę wtedy wstać lub zmienić w miarę możliwości pozycję (wyciągnąć nogę, inaczej sie ułożyć). Podczas chodzenia/stania nie dzieje się tak wogóle lub w bardzo minimalnym stopniu.
Mam 26 lat, pracuję w sklepie z obuwiem, więc w pracy raz siedzię, stoję, klęczę, wchodzę po drabinie itp. Nie uprawiam żadnych sportów, nie ćwiczę. Jeśli miałoby to znaczenie, to dodam, że urodziłam się z trzema wypadniętymi dyskami i przez co z jedną nogą krótszą o (chyba) 3cm. (położna wyciągnęła mnie za nóżkę), ale dzięki kręgarzowi wszystko wróciło do normy jeszcze w okresie niemowlęcym.
Nie choruję i nie przyjmuje żadnych leków, jedynie ok. 2 miesiące temu zaprzestałam zażywania pigułek antykoncepcyjnych (przyjmowałam je ok.3lat) jeśli miałoby to jakieś znaczenie. Co może być przyczyną, jak sobie z tym radzić i czym ewentualnie może grozić zwlekanie z podjęciem jakichś działań?
Zdaję sobie sprawę, że nic nie zastąpi wizyty u lekarza, ale zapytać nie zaszkodzi.

Paulina 2011-12-17, 10:59

Najpewniej to wynik zaburzenia krążenia co moze sie zdarzyć przy nieprawidłowej pozycji ciała, a takze w przypadku dyskopatii kręgosłupa lędzwiowego. Może warto wykonać kontrolne rtg kręgosłupa.

neuron 2011-12-18, 15:55

Witam,

Bardzo proszę o interpretację wyników badania MRI:

MR kręgosłupa krzyżowo-lędźwiowego
Badanie wykonano w sekwencjach FSE T1, FSE T2, STIR przeglądowe w płaszczyznach strzałkowych, osiowych, koronalnych w warstwach grubości 4mm z kontrastem.

Spłycenie lordozy lędźwiowej, ze skoliozą lewoboczną, cechy sacrum acutum.
Nierówność płytek granicznych.
Bez cech dehytratacji krążka m/kręgowego we wszystkich poziomach.
Szerokość kostnych ograniczeń kanału zachowana.

Na poziomie L1-L2 szer. kostnych ograniczeń kanału 1,86 cm.
Na poz. L2-L3 bulging 0,14 cm, szer. kost.ogr. kan. 2,35 cm.
Na poz. L3-L4 bulging 0,18 cm, szer. kost. ogr. kan. 2,20 cm.
Na poz. L4-L5 bulging 0,14 cm. szer. kos. ogr. kan. 2,18 cm.
Na poz. L5-S1 bulging 0,16 cm. szer. kos. ogr. kan. 2,18 cm.

Stożek rdzenia TH12/ L1. Sygnał stożka rdzenia w normie.
Sygnał uwidocznionej części kości krzyżowe w normie.

Z góry dziękuję.

Paulina 2012-03-28, 14:19