Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie i mrowienie ręki oraz wrażliwość na zmiany pogody

Drętwienie i mrowienie ręki oraz wrażliwość na zmiany pogody

Często drętwieje mi ręka. Czasami tylko palce, czasem cała ręka. Mam chorobę lokomocyjną, często jest mi słabo. Jestem wrażliwa na zmiany pogody. Mam 19 lat. Co mi jest? Co mogę zrobić? Do jakiego specjalisty powinnam się udać?














Llewella 2011-03-25, 19:51

Należy wykonać rtg odcinka szyjnego kręgosłupa. Pani problemy wynikają najpewniej ze zmian zwyrodnieniowych w tym miejscu, ucisku na korzenie nerwowe lub nerwy na drodze ich przebiegu. Choroba lokomocyjna, należy ratować się Aviomarinem, ewentualnie skonsultować z laryngologiem. Poza tym niektóre osoby, są bardzo wrażliwe na zmiany pogody, częściej osoby z niskim ciśnieniem tętniczym.

neuron 2011-03-26, 13:17

Proponuję korzystać z prognozy biometeorologicznej (najdokładniejsza w Polsce na www.biometeo.pl). Wtedy możesz przygotować się na nadchodzące fronty atmosferyczne. A oprócz tego polecam dużą ilość spacerów, niezależnie od pogody. Musisz hartować swój organizm. Ogranicz stres do minimum, dbaj o dietę. Życzę zdrowia :)

mała mi 2012-10-11, 11:08