Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie i męczliwość kończyn po lekach

Drętwienie i męczliwość kończyn po lekach

Witam.Opiszę w miarę rzetelnie mój problem z nadzieją,że może jakiś szczegół pomoże w postawieniu bardzo istotnej dla mnie diagnozy. Rok temu poszedłem do ortopedy z bólem po prawej stronie klatki piersiowej i pleców trwającym prawie 2 tygodnie. Z płucami wszystko było wporządku za wyjątkiem małego śladu po przebytym ,nie wiem kiedy ,zapaleniu płuc. Ortopeda zlecił zrobie RTG kręgosłupa w odc. piersiowym i szyjnym. Oprócz tego zapisał mi Xefo Rapid, Myolastan, Metafen i Nolpaze na zgagę, którą od czasu do czasu miewam. RTG piersiowe wyszedł bez istotnych zmian poza skoliozą esowatą, natomiast RTG odc. szyjnego wyszedł następująco : Spłycona fizjologiczna lordoza szyjna, zwężenie przestrzeni międzykręgowej C5/C6, zaostrzenie na krawędzi górnej tylnej trzonu kręgu C4, dyskretne zwężenie otworu międzykręgowego na poziomie C4/C5 . Po kilku dniach zarzywania leków ból minął , jednak w trakcie musiałem wymienic koło w samochodzie, przesiliłem ręce i tak mniej więcej od tego czasu tj. po około 2 tygodniach od zaczęcia przyjmowania leków pojawiło się drętwienie kończyn, uczucie przesilenia rąk ,jakbym przenosił tony. Odstawiłem natychmiast leki, ortopeda mówiąc ,że te objawy nie są spowodowane wadami kręgosłupa i lekami ,które zapisał, odesłał mnie do neurologa. Neurolog w pierwszym badaniu stwierdził jedynie mnogośc odruchów,ale to *taki Pana urok* stwierdził i zlecił badania krwi ,emg a potem jeszcze rezonans magnetyczny głowy. MRI głowy wyszedł dobrze, w badaniach krwi podwyższone wartości Leukocytów (10,7 tys/ul), Limfocytów (4,2 tys/ul), RDW-CV (15,2 %), Monocyty ( 10,3 %) ,OB 23 a po miesiącu 36 mm/h,Cholesterol 244,00 mg/dl, LDL 169,00 mg/dl , HDL 46 mg/dl, Trójglicerydy 144,00 mg/dl,Kreatynina nieco poniżej ( 0,85 mg/dl), RF ( < 20,0 IU/ml), a Elektrolity, Magnez,CRP ilościowo,CK,CK-MB mass ,Wapń całk.,Żelazo, kwas moczowy, glukoza, TSH w normie. Zato w badaniach EMG wyszło, co następuje : Wniosek: Badanie stymulacyjne nie wykazało obecności uszkodzenia badanych nerwów w segmentach dystalnych, obecne są tylko cechy uszkodzenia proksymalnego okołokorzeniowego we włóknach ruchowych nerwu łokciowego oraz na poziomie korzeni brzusznych rdzenia L4L5S1.
Badanie mięśni wykazało w sposób istotny obecnośc cech reinerwacji, z istniejącymi słabo wyrażonymi cechami aktywnego odnerwiania we włóknach badanych mięśni kończyny dolnej. Analiza cloud prawidłowa. Trudno w chwili obecnej ocenic tło procesu, ale nieco wzbogacony zapis z mięśnia obszernego uda, skrócony czas trwania PCJR w mięśniu piszczelowym przednim i liczne potencjały satelitarne sugerują reinerwację po możliwym uszkodzeniu komórek mięśniowych o charakterze miogennym. Po roku czasu i nie zażywaniu żadnych leków czuję się bardzo podobnie, poza tym ,że trochę mniej mi drętwieją kończyny ale bardzo szybko przychodzi zmęczenie głównie rąk, choc po 20 min chodzenia np. w sklepie nogi już nie chcą mnie nieśc i wiem ,że muszę usiąśc bo inaczej upadnę. Myślę ,że siły się nie zmieniły tylko straszna męczliwośc mnie dopadła. Mam 36 lat, zajmuję się muzyką, a nie mogę za długo grac , operowac myszką komputerową ,bo mi ręka sztywnieje i opada z sił. Stawy mi *chrupią*, w rękach, gdy poruszam nadgarstkiem, odgłosy jakby coś przeskakiwało (wiem,że to akurat jest opinia subiektywna lecz może Panu Doktorowi coś to powie). Nie mogę normalnie funkcjonowac.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Andrzej 2012-05-24, 13:49