Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie dłoni i zmęczenie przy zmianie naczyniopochodnej w mózgu

Drętwienie dłoni i zmęczenie przy zmianie naczyniopochodnej w mózgu

Najpierw o mnie. Jestem przemęczony, 2 lata temu pojawił mi się wysyp mętów ciałą szklistego w oku i od tego zacząłęm poszukiwać odpowiedzi czym jest to spowodowane. Okulista nie widzi przyczyn, w międzyczasie wyszła mi niedoczynność tarczycy, od roku już wyregulowane hormony idealnie. Zacząłem pracę od marca(fizyczna) a w kwietniu zaczęły się drętwienia dłoni. W między czasie przeniosłem się do biura a objawy nie ustąpiły. Samemu szukałem przyczyn i zasugerowałem neurologowi SM i Borelioze, dostałem skierowanie MRI i o to wynik. Proszę o interpretację i propozycje, kolejnych badań bo mętów jest coraz więcej, dochodzą nowe objawy.

Badanie MRI mózgowia w sekwencji SE i FSE w obrazach T1 i T2 zależnych oraz Flair w trzech płaszczyznach.


Podkorowo w płacie czołowym prawym widoczny jest pojedynczy, hiperintensywny obszar w
obrazach T2 zależnych oraz FLAIR wielkości około 2.5mm- zmiana niespecyficzna,
naczyniopochodna?. Innych zmian w mózgowiu nie widać.
Układ komorowy ustawiony pośrodkowo, nieposzerzony.

Antek 2011-12-19, 15:01

Taka zmiana może powodować drętwienia lub zaburzenia ruchowe. Mogą powodować zaburzenia widzenia, choć najpewniej jest to przyczyna okulistyczna. Warto skonsultować się z neurologiem i ewentualnie ponownie z okulistą.

neuron 2012-01-02, 22:57