Drętwienie brzucha

Witam serdecznie! Od kilku dni mam zdrętwiałą prawą część brzucha i bok ciała prawie do kręgosłupa. Zaczyna się poniżej żeber ( najgorzej na wysokości pępka, dochodzi aż do pachwiny i uda lekko promieniując do kolana - tylko górna część nogi oraz *opasuje* talię prawie do kręgosłupa). Bardzo to dziwne uczucie, jakby nie moje ciało. Niby mam czucie, ale przy dotyku wydaje się jakby brzuch był kawałkiem drewna (podobne odczucie jest kiedy schodzi znieczulenie po wizycie u stomatologa). Dodam, że nic nie boli.
Dostałam skierowanie na rezonans magn. kręgosłupa (od dolnej części piersiowego do lędźwiowego) i usg brzucha. Terminy oczekiwania są bardzo długie - zanim się czegoś dowiem, wykończę się psychicznie. Czy ktoś doświadczył już czegoś podobnego i może napisać mi parę słów?

Ewa K. 2011-06-24, 23:10

Przyczyną może być polineuropatia o etiologii do ustalenia lub ucisk korzeni nerwowych na tej wysokości kręgosłupa wskutek zmian zwyrodnieniowych. Dlatego został zlecone badanie MR celem wyjaśnienia przyczyny. Mam nadzieje, że badał Panią neurolog osobiście.

neuron 2011-06-25, 14:53

Owszem, badał, ale jak i ja czeka na wynik rezonansu

Ewa K. 2011-06-25, 15:56

Dzięki, neuron!

Ewa K. 2011-06-26, 15:30

Witam serdecznie!
Mam już mój wynik z rezonansu i bardzo proszę o interpretację mojego mr (mój lekarz-neurolog wlaśnie wyjechał na urlop, a mi naprawdę ciężko będzie wytrzymać w niepewności aż miesiąc).
*Kręgosłup piersiowy o spłyconej kyfozie. Krążki międzykręgowe o prawidłowej wysokości, bez cech dyskopatii. Szerokość kanału kręgowego w normie.
W rdzeniu kręgowym na poziomie trzonu Th7 widoczna hyperintensywna zmiana ogniskowa o wymiarach 6,7 x 4,6 mm. Rdzeń na poziomie zmiany niepogrubiały.
Po podaniu środka kontrastowego nie stwierdza się cech wzmocnienia zmiany, jak również patologicznych wzmocnień w innych odcinkach rdzenia.

Kręgosłup lędźwiowy o zachowanej lordozie. Krążki międzykręgowe L4/L5, L5/S1 o nieznacznie degeneracyjnie obniżonej intensywności sygnału z niewielkimi wypuklinami.
Na poziomie krążka międzykręgowego L4/L5 wypuklina modeluje nieznacznie worek oponowy, zwęża otwór międzykręgowy po stronie lewej z cechami konfliktu krążkowo – korzeniowego.
Na poziomie L5/S1 wypuklina modeluje nieznacznie worek oponowy. Pozostałe krążki międzykręgowe bez cech dyskopatii.
Szerokość kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym bez zmian.
Sygnał ze stożka końcowego rdzenia prawidłowy.*

Ewa K. 2011-07-14, 21:24

Załączam jeszcze rezonans głowy z ubiegłego roku, na który skierowano mnie z powodu częstego bólu głowy i pojawieniu się *dziwnego czucia* w nodze (lekkie zdrętwienie i odczuwanie gorąca przy zetknięciu z zimnem)
*W obu półkulach mózgu w istocie białej wokół komór bocznych, ale również na granicy korowo-podkorowej widoczne liczne, hyperintensywne w obrazach T2-zależnych i FLAIR zmiany ogniskowe. Największe zmiany w prawej półkuli mózgu w okolicach rogu przedniego komory bocznej 9mm, w okolicy rogu tylnego 11mm, w lewej półkuli w okolicy trójkąta komory bocznej 9mm. Zmiany na granicy korowo-podkorowej w obu półkulach mózgu o średnicy 7mm.
Pojedyncze, drobne zmiany widoczne również w obrębie ciała modzelowatego. Podnamiotowo zmian o podobnym charakterze nie stwierdza się. Układ komorowy w normie. Przestrzenie podpajęczynówkowe w normie. W badaniu angio MR główne pnie tętnicze koła Willisa drożne, prawidłowej szerokości, bez cech wady naczyniowej.
Wniosek:
W rozpoznaniu różnicowym na pierwszym miejscu należy uwzględnić zmiany demielizacyjne w położeniu okołokomorowym i podkorowym, w następnej kolejności współistnienie zmian naczyniopochodnych i demielizacyjnych*

Ewa K. 2011-07-14, 21:30