Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienia rąk i nóg, bóle pleców oraz zachwiania równowagi

Drętwienia rąk i nóg, bóle pleców oraz zachwiania równowagi

Witam !Szukam pomocy-może ktoś będzie w stanie mi pomóc w walce z bólem. Mam 36 lat. Ok dwóch lat temu zaczęły się pojawiać drętwienia rąk i nóg, bóle pleców, zachwiania równowagi. W tym czasie(z powodu drętwienia lewej nogi-brak czucia) uszkodziłam staw szopera. Do lekarza nie poszłam,dowiedziałam się o tym później. Jestem osobą lubiąca ruch i dlatego przeraża mnie coraz większe ograniczenie ruchowe.Byłam u kilku specjalistów ale jak dotąd nie ma żadnej diagnozy a leczenie polega na łykaniu leków przeciwbólowych.Jest coraz gorzej a ja nie wiem co robić.Oto wyniki moich badań:
MRI kręgosłupa lędźwiowego:na poziomie L3/L4 lewostronna przepuklina materiału tarczy międzykr w obręb otworu międzykręg lewego z impresją na lewy korzeń nerwowy.Zwężenie otworu międzykr na tym poziomie.Kanał kręg bez cech zwężenia.Na poziomie L4/L5 centralna protruzja materiału tarczy.Materiał tarczy pukla się w obręb kanału kręgowego na ok. 4mm.Zwężenie kanału kręg(9,3mm).Wymiar dwuboczny15mm.Na poziomie L5/S1 nieznaczne uwypuklenie materiału tarczy międzykręg.Kanał ma 12,5mm*wymiar dwuboczny 24mm.Reszta ok.
RTG kręgosłupa piersiowego:prawoboczne skrzywienie,drobne wyciągnięcia kostne na krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych,zmiany zwyrodnieniowe w stawach poprzeczno-żebrowych.
MRI kręgosłupa szyjnego:niewielka lewowypukła skolioza pogranicza szyjno-piersiowego ze zniesieniem fizjologicznej lordozy.Na poziomieC4/C5 widoczne dyskretne wyostrzenia na tylno-bocznych krawędziach trzonów.Knał kręg 11-12mm.Na poziomie C5/C6 dyskretne wyciągnięcia kostne na tylno-bocznych krawędziach trzonów zwłaszcza z lewej strony z uwypukleniem tarczy 11mm z niewielką impresją na worek oponowy ze zwężeniem lewego otworu międzykręgowego-nie można wykluczyć ucisku na lewy korzeń C6.
I jeszcze EEG bo mówią,że to są jakieś zmiany padaczkowe:niewielkie zmiany tylnoskroniowe obustronne pod postacią występowania dość licznych,pojedynczych fal theta 5-5,5 Hz o ampl tła lub nieco wyższej oraz nielicznych,pojedynczych fal ostrych.
To tyle.Jak dotąd miałam włączone leki dotleniające i przeciwbólowe.Nawet nie wiem czy to jest powiązane ze sobą.Proszę o pomoc.

Gośka 2009-10-20, 09:08

Dolegliwości są wynikiem zmian w obrębie kręgosłupa i ucisku na worek oponowy i nerwy rdzeniowe. Na pewno powinna Pani skonsultować się z neurochirurgiem pod kątem zabiegu. Potem z ortopedą.

neuron 2009-10-20, 16:06