Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienia IV i V palca lewej i prawej ręki i szumy uszne

Drętwienia IV i V palca lewej i prawej ręki i szumy uszne

Witam mam 31 lat, od kilku miesięcy dokuczają mi w nocy drętwienia rąk , a konkretnie IV i V palca , objaw występuje w lewej i prawej ręce, drętwienie pogłębia się gdy śpie przy zgiętych łokciach, gdy rozprostuję rękęwszystko wraca do normy, identycznie z lewej i prawej strony. Drugim objawem jaki mi dokucza są szumy uszne które pojawiły się w tym samym czasie co drętwienia.

Badania jakie zrobiłem (morfologia-ok, pierwiastki ,witaminy-ok, dolpper tętnic szyjnych-ok, RTG kręgosłupa szyjnego i klatki piersiowej-ok, badanie laryngologiczne-ok ,audiogram-ok
neurolog przepisał lek Nivalin ( 10 zastrzyków) neurowit +kwas foliwy- nie pomogło, dodatkowo neurolog wysłał mnie na MR odcinka szyjnego oto wynik:

Na poziomach c3/4-c5/6 widoczna jest bardzo niewielka pośrodkowa-dwuboczna wypuklina krążka m/k modelująca worek oponowy i wraz z drobnymi osteofitami w stawach Luschki zwężająca dyskretnie oba otwory m/k
Drobne osteofity przednich krawędzi trzonów kręgowych oraz stawach Luschki.Pozatym obraz kręgosłupa, kanału kręgowego i rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym w granicach normy.

Proszę o interpretację wyników, i odpowiedź czy tego typu zwyrodnienia mogą powodować objawy jakie opisałem powyżej

Bartek 2013-04-13, 15:47