Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwiejące ręce a ogniska naczyniopochodne w mózgu

Drętwiejące ręce a ogniska naczyniopochodne w mózgu

Bardzo cierpię z powody drętwiejących rąk. Robiono mi ostatnio MR głowy. Wynik: w istocie białej obu półkul mózgu widocznych jest kilka ognisk o podwyższonym sygnale w obrazach T2,PD i FLAIR i obniżonym sygnale w T 1 zależnych, po kontraście nie ulegają wzmocnieniu - obnraz sugeruje zmiany demielinizacyjne do rółznicowania z ogniskami naczyniopochodnymi. Ognisk patologicznego wzmocnienia po kontraście nie wykazano. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, bez przemieszczeń.
Proszę o odpowiedź czy to coś poważnego.

Maria 42l 2013-08-26, 11:14

Witam, od kiedy drętwieją ręce ??? czy ma Pani jakieś inne objawy ???
gdyby zmiany wzmacniały się po podaniu kontrastu mogłoby to świadczyć o SM - w Pani przypadku tak nie jest

czy miała Pani jakieś inne badania ??? płynu mózgowo-rdzeniowego, w kierunku boreliozy ??? badanie przepływu ???
czy wystąpiły odchylenia w badaniu neurologicznym ???

dr Magda 2013-08-26, 19:27

Dziękuję za odpowiedź. Ręce i nogi drętwieją mi od ok. 3 lat. Zdarza się, że przez kilka miesięcy(2-3) nie czuję np. lewej strony ciała tzn jest drętwa i wrażliwa. Odczuwam bardzo temteraturę np coś chłodnego sprawia mi ból. Objawy są bardzo dziwne a lekarze zapisują przeciwbóle lub sterydy. Teraz mam wizytę u nerologa za 2 mc i myślę,że zajmą się mną bo czasami jest mi b.cięzko. Badanie MR było do tej pory jedynym z tych poważnych, mówiono mi o boreliozie.

Maria 2013-08-26, 22:48