Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwe palce u nogi a wypukliny lędźwiowe

Drętwe palce u nogi a wypukliny lędźwiowe

Witam . Od kilku tygodni mam drętwy paluch i II paluch lewej nogi. Mam wykonane badanie MR. Proszę o objaśnienie opisu badania i opinię, czy to drętwienie spowodowane może być opisanymi niżej zmianami w kręgosłupie i co dalej można z tym zrobić.*Badanie MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa wykonano w sekwencjach SE i FSE w obrazach T1 i T2 zależnych. W badaniu MR stwierdza się; Spłycenie lordozy lędźwiowej. Dehydratację krążków międzykręgowych na poziomie L2-S1, obniżenie krążka L5/S1. Krążek m-k L2/L3 nieznacznie poszerzony w całości. Na poziomie L3/L4 okrężna w stronę lewą wypuklina krążka międzykręgowego-modeluje worek oponowy i zwęża lewy otwór m-k. Na poziomie L4/L5 centralna wypuklina krążka m-k z pękniętym pierścieniem włóknistym-modeluje worek oponowy. Na poziomie L5/S1 okrężna wypuklina krążka z pękniętym pierścieniem włóknistym- modeluje worek oponowy i ze zmianami zwyrodnieniowymi nasad łuku i stawów m-k zwęża otwory m-k. Poza tym nie stwierdza się cech p.j.m. Kanał kręgowy i pozostałe otwory boczne o prawidłowej szerokości. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych. Przebudowa okołoblaszkowa typ 2 na poziomie L5/S1. Zmiany zwyrodnieniowe stawów m-k L2-S1

Anna 2013-06-26, 16:13

I czekasz od czerwca;) Ja Ci odpowiem na pierwsze pytanie. Drętwienie na pewno jest spowodowane zmianami w kręgosłupie
(ja też tak mam - między innymi). A co z tym zrobić, to nie wiem.
Za dużo masz tego wszystkiego.

Martyna 2013-08-06, 22:47