Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Dolegliwości bólowe od dłoni do stawów łokciowych

Dolegliwości bólowe od dłoni do stawów łokciowych

Dzień dobry. Mam 31 lat. Od ponad roku mam dolegliwości bólowe od dłoni do stawów łokciowych. Pierwszy ból pojawił się w prawym i lewym nadgarstku jednocześnie ( uczucie rozrywania stawów) doszły mrowienia dłoni i palców po stronie grzbietowej oraz ból kłębów. Miałam problem z utrzymaniem przedmiotów na dłoniach, wypadały mi z rąk. Uczucie było takie jakbym bezpośrednio dotykała nerwu ( w miejscu kłębka). Ból kłębków odczuwam dalej , ale nie do tego stopnia aby przedmioty wypadały mi z rąk. Czasami po przebudzeniu miałam osłabiona siłę mięśniową w dłoniach, nie potrafiłam chwycić mocniej trzymanych przedmiotów. Na dzień dzisiejszy tego objawu nie mam. Później dolegliwości bólowe zaczęły przechodzić wyżej od dłoni do stawów łokciowych ( mrowienie, drętwienie, rozrywający ból kości przedramion). Od około trzech miesięcy doszedł mi ból odcinka szyjnego kręgosłupa, momentami miejsce po stronie prawej od odc. C jest opuchnięte. Po pochyleniu głowy do klatki piersiowej odczuwam ból kręgosłupa C i tak jakby zatykanie z tyłu głowy, uczucie jakby ktoś pompował mi do niej powietrze. tak samo od pewnego czasu miewam silne zawroty głowy z nudnościami ale tylko w pozycji leżącej oraz silne nocne pocenie się. Miałam wykonane badanie EMG jednak wykluczono cieśń nadgarstka, wykluczono również RZS, cukrzyce. Miałam wykonane MR odc. C WYNIK - lordoza szyjna wyrównana, na poziomach C5/C6 C6/C7 dyskretne lateralizujące w stronę lewą uwypuklenia tarcz międzykręgowych, które razem z krawędziami trzonów kręgowych zwężają minimalnie zwłaszcza lewe kanały korzeniowe bez cech ucisku na nerwy rdzeniowe. Poza tym tarcze międzykręgowe bez wypuklin o prawidłowym uwodnieniu. zobrazowany odcinek rdzenia kręgowego bez patologicznych sygnałów. dużego stopnia pogrubienie błony śluzowej wypełniające niemal w całości lewa część zatoki klinowej. Migdałki móżdżku położone około 4 mm poniżej linii otworu wielkiego. Co może być przyczyną moich objawów. Dziękuję za odpowiedź.

Ania 2013-03-02, 22:21