Forum neurologiczne » Zaburzenia snu » Częste przebudzenia u dziecka

Częste przebudzenia u dziecka

Mój roczny syn od pół roku często budzi się w nocy. przebudzenia początkowo były co półtora godziny z silnym płaczem. później nasiliły się co 15 minut. obecnie budzi się nawet co 10 minut. i tak potrafi robić całą noc. je 2-3 razy w ciągu nocy i 2 razy pije. podaję mu butelkę gdy nie idzie go inaczej uspokoić. próbowałam mu zmieniać mleko gdyż myślałam że to jest powodem przebudzeń,ale zmiany nic nie dały. eliminowałam zupełnie mleko i też bez rezultatu. syn po takiej nocy wstaje i normalnie funkcjonuje w ciągu dnia,jest radosny i chętny do zabawy. nie odsypia nocy w ciągu dnia,jego dżemka trwa do 2.5 godziny. lekarze podejrzewali refluks ale badania nie wykazały tego schorzenia. doradzają konsultację neurologiczną. czy faktycznie zaburzenia snu mogą być na tym tle. z czego to wynika i w jaki sposób się to bada u takich małych dzieci

Jolanta.p 2013-01-19, 13:42

Zaburzenia snu moga byc na tle psychologicznym badz neurologicznym. moze to wynikac z nerwow, przez ktore nie mozna spac lub mozna budzic sie w nocy... warto udac sie najpierw do internisty po porade, a potem mozna poradzic sie neurologa lub psychologa. Ja w swoim miescie mam sprawdzona 2w1 - pszychologa i neurologa, ktory pomaga mi w takich sprawach;) nie wiem, gdzie mieszkasz,ale podpytaj sie o dobrych lekarzy z Twojej okolicy , ja moge neurologa - dr mietkiewicz z krotoszyna, mi akurat duzo pomogl:) i nie mozna dziecka zostawic samego z takimi problemami...

lalala 2013-05-08, 15:02