Forum neurologiczne » Zaburzenia snu » Częste budzenie się niemowlęcia podczas snu

Częste budzenie się niemowlęcia podczas snu

Witam! Od 3 miesiąca życia moja córeczka przesypiała całą noc. Szczęście prysnęło,gdy opanowała sztukę wstawania w łóżeczku (5 miesięcy). Od tamtej pory w nocy wybudza się od 3-15 razy. Najczęściej koło 8 wybudzeń. Wystarczy ją wtedy pogłaskać, zmienić pozycję i jakoś zasypia. Każde wybudzenie poprzedza kręcenie się w łóżku, nieskoordynowane i gwałtowne ruchy rąk, a na koniec płacz i całkowite wybudzenie. Z zasypianiem nie ma problemu, ma ustalony rytm dnia. Nie wiem więc skąd te dziwne nocne ataki. W domu jest spokój i przyjazna, rodzinna atmosfera. W dzień dziecko jest radosne, bardzo aktywne, ma doskonały apetyt i właściwie płacze dopiero,gdy chce coś wymusić (co trwa na ogół nie więcej niż 5minut). W tej chwili ma skończone 10 miesięcy (dodam,że jest nad wyraz aktywna i samodzielnie opanowała sztukę chodzenia - jestem zdania,że to troszkę za wcześnie). Od 5 miesięcy nie udało jej się przespać nawet 6h bez płaczu. W nocy nie chce jeść. Śpi we własnym łóżeczku mimo,że nuży nas wstawanie co 1h do córeczki. Nie potrafię odgadnąć czemu tak często się wybudza, skąd ta nerwowość. Lekarze wzruszają ramionami i twierdzą,że samo przejdzie. Zachywycają się rozkosznym i radosnym dzieckiem. Ale jednak - to 5 miesiąc nieustannych, nocnych pobudek. Na nic zdaje się uspokajanie, masaże, herbatki z melisy i czopki na uspokojenie. Czy może ktoś w końcu powiedzieć,co może być mojemu dziecku?

Agnieszka 2011-03-25, 15:40

Czy wykonano badanie neurologiczne u dziecka? Budzenie się i płacz dziecka w nocy jest niepokojący, jednak jeśli brak wymiotów, nudności, bólu brzucha lub innych niepokojących dolegliwości nie powinno to wiązać się z żadną chorobą. Można jeszcze rozważyć wykonanie EEG.

neuron 2011-03-26, 13:29

Badz doszlo do uszkodzenie odcinka szyjnego kr. przy porodzie (Kiss syndrom)

Ilona 2014-01-13, 16:22

Często słyszy się o takich problemach, dzieci z tego *wyrastają*. Nie zakładaj, że córka jest chora :)

anna 2014-05-23, 09:40