Cieknięcie krwi w żyłach

Witam. Chciałam spytać czy jest możliwe uczucie cieknięcia krwi w żyłach? I co może być tego przyczyną? Mój tata ma właśnie takie uczucie i nie wiemy co mam z tym zrobić. Do tego w zimie strasznie marzły mu nogi i nie mógł ich rozgrzać, odczuwa bóle, rwanie w żyłach w nogach, ma ograniczone ruchy, problem z rozgrzaniem mięśni co jest przyczyną zakwasów i skurczy. Tata chodzi już od dawna to różnych lekarzy ale żaden mu nie chce w to uwierzyć.. kazali mu leczyć się psychiatrycznie. U prywatnych lekarzy też każdy mówi, że to jest nie możliwe. Zgłosił się do lekarza psychiatry ale przez to ma tylko problemy z regulowaniem ciśnienia. Aktualnie zażywa *Efevelon SR* ale tylko źle się po tym czuje.

Anna 2011-06-23, 15:11

Raczej nie możliwe jest takie odczucie. Zimne kończyny wynikają najpewniej z niedokrwienia, czyli zmian w tętnicach np. w wyniku zaawansowanej miażdżycy. Warto wykonać usg doppler tych naczyń. Oczywiście nie można wykluczyć podłoża psychologicznego. Aby leki stały się skuteczne trzeba je stosować co najmniej 4 tygodnie. Po tym czasie można stwierdzić, że nie przynoszą oczekiwanego efektu.

neuron 2011-06-25, 23:19

Często przejawia się to w ten sposób, że występują pieczenia a po wypiciu odrobiny kawy zmienia się to właśnie na cieknięcia, tworzą się tak jakby przykurcze mięśniowe, które po wypiciu kawy puszczają i towarzyszy temu temperatura 37 stopni.

Jeszcze temu wszystkiemu towarzyszy to, że te partie mięśni które są zmęczone np. po jeździe na rowerze lub po chodzeniu po dłuższym wysiłku sztywnieją, twardnieją, tak jakby robił się zakwasy, przy tym wszystkim co raz mniej siły i coraz słabszy.

Anna 2011-06-27, 11:12