Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Ciarki na całym ciele podczas rozgrzewki i w stresujących sytuacjach

Ciarki na całym ciele podczas rozgrzewki i w stresujących sytuacjach

Witam,
4 lata temu pojawił się u mnie objaw - elektryzujące ciarki przebiegające po ciele (głównie po plecach) występujące podczas rozgrzewania się na siłowni, podczas gorących pryszniców, a także podczas stresujących sytuacji.
Lekarz zlecił morfologię - ze względu na niski poziom krwinek czerwonych (dolna granica normy) przepisał mi żelazo.
W zasadzie to pomogło. Ale objaw wrócił jesienią ubiegłego roku. Ciarki występują w tych samych sytuacjach (rozgrzewka na siłowni, nagły stres).
Miałem badane żelazo, ale jest w zasadzie w normie, choć w dolnych granicach. Poziom ferrytyny dość wysoki, Krzywa wchłaniania żelaza dość płaska. W żołądku znaleziono bakterie, które leczyłem, ale obraz z żołądka wskazuje na średni stopień przewlekłego stanu zapalnego. Co to może wszystko oznaczać?

Munio 2012-05-18, 18:58

Warto wykonać badania laboratoryjne tj. TSH, jonogram, witaminę B12, mocznik i kreatyninę, transaminazy. Najpewniej nie jest to problem neurologiczny.

neuron 2012-05-18, 19:53