Forum neurologiczne » Urazy » Chwilowe zaburzenie widzenia w prawym oku i szum w głowie po uderzeniu w głowę

Chwilowe zaburzenie widzenia w prawym oku i szum w głowie po uderzeniu w głowę

Witam!

Mam 27 lat. Uderzyłam się dość mocno w głowę o szafkę dokładnie w czubek głowy powyżej czoła po prawej stronie. Zrobiło mi się biało w prawym oku na chwilę i szumiało mi w głowie. Nie straciłam przytomności. Nie bolała mnie głowa, nie miałam mdłości (może lekkie ,ale równie dobrze mogły być ze stresu związanego z uderzeniem), źrenice równe - dobrze reagujące na światło. Nie miałam też zawrotów głowy tylko następnego dnia byłam wrażliwa na dźwięki dochodzące do prawego ucha, czyli po stronie uderzenia w głowę. Brak otarć i pęknięć naskórka oraz siniaka. Czwartego dnia od uderzenia zaczęłam się trząść (ręce, nogi, w żołądku), ale bez innych objawów typowych dla urazu głowy. Ale bolały mnie kości czaszki, miałam uczucie ciężkiej głowy z tyłu i pieczenia na środku z tyłu głowy oraz mrowienie na całej czaszce, więc za tydzień od uderzenia się w głowę zgłosiłam się na SOR, gdzie wykonano mi tomografię głowy. Opis: Nie stwierdzam zmian pourazowych w obrębie mózgowia. Miernie poszerzone przestrzenie płynowe przymózgowia na tle atrofii korowej. Układ komorowy symetryczny, nieprzemieszczony. Czy możliwe jest, że krwiak nie wyszedł na CT po tygodniu czasu od urazu a np. za parę dni, tygodni a nawet miesięcy okaże się, że mam krwiaka po tym urazie?

Może uderzenie nie było bardzo duże, ale podobno nie trzeba wiele, jeśli chodzi o głowę.
Cały czas pobolewają mnie kości czaszki w miejscu uderzenia.

Pozdrawiam

Kasia 2011-11-30, 18:37

Najpewniej doszło do stłuczenia tkanek miękkich, powstał obrzęk tkanki podskórnej, możliwe, że może krwiak podskórny. Krwiak wewnątrzczaszkowy, jeśli powstałby po urazie widoczny byłby w CT. Proszę stosować apap i dużo wypoczywać. Objawy powinny ustąpić w ciągu kilku dni.

neuron 2011-12-03, 18:42

Dziękuję za odpowiedz. Dolegliwości faktycznie minęły. Pozdrawiam

Kasia 2011-12-09, 16:47