Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Chwilowe niedowłady ręki po urazie głowy

Chwilowe niedowłady ręki po urazie głowy

Witam
Mam poważny problem z mężem. Mąż doznał urazu głowy (uderzenie w tył głowy o kant łóżka). Po zasłabnięciu zabrało go pogotowie Wyniki tomografii pokazały, że ma pourazowego niedużego krwiaka. Po 4 dniach leżenia w szpitalu, doszło sinienie dłoni, drętwienie i niedowład lewej ręki i lewej strony twarzy. Niedowłady te mają dziwny przebieg. Twarz lekko wykrzywiona, mowa spowolniona i bełkotliwa, niedowład lewej ręki i dłoni (brak czucia). Z tego co ja zaobserwowałam, niedowłady trwają niedługo tj kilkanaście minut. Później powoli mąż wraca do normalnego stanu. Wyniki badań które miał wykonane tj. tomografii głowy, badania przepływowe (Dopplera) rąk, rtg dłoni są prawidłowe. Z mężem jednak jest nieciekawie. Obecnie przebywa na oddziale neurochirurgii i lekarze nie wiedzą co jest przyczyną niedowładu i drętwienia lewej ręki. Jestem zrozpaczona i nie wiem co z tym robić Błagam o pomoc.
Co może być przyczyną takich problemów zdrowotnych, jakie badania mogłyby być pomocne w ustaleniu źródła problemu ? Gdzie mogę się udać w poszukiwaniu pomocy ?

Justyna 2010-10-31, 23:50

Warto zrobić badanie tj. angio-CT lub MR. Jeśli równocześnie z zaburzeniami czucia kończyny towarzyszą zmiany w obrębie twarzy przyczyny nie należy szukać w samej kończynie tylko wyżej. Warto skontrolować układ krzepnięcia.

neuron 2010-11-04, 18:38