Forum neurologiczne » Urazy » Chwilowa utrata pamięci po urazie szczęki

Chwilowa utrata pamięci po urazie szczęki

Witam.
Mój syn doznał dziś urazu szczęki w wyniku którego nastąpiła u niego chwilowa utrata pamięci. Został pobity i silnie uderzony w twarz , dokładnie w szczękę. Po tym zajściu miał kilkunastominutowy zanik pamięci. Chciałam jechać z synem na pogotowie ale jak to nastolatek (19 lat) nie chciał , twierdząc , że nic mu już nie jest , już mu przeszło itp.
Ja mimo to martwię się i chciałabym zapytać co może oznaczać taka utrata pamięci i jakie mogą być tego konsekwencję.
Z góry dziękuję za pomoc.

Aga 2011-01-02, 23:44

Jeśli występują bóle głowy, zawroty, nudności radzę udać się na Izbę Przyjęć, gdzie syna zbada neurolog, chirurg i zostanie wykonane CT głowy. Nie należy lekceważyć urazów głowy, szczególnie jeśli doszło do utraty przytomności. Mogło dojść do wstrząśnienia mózgu, pęknięcia podstawy czaszki, powstania krwiaka.

neuron 2011-01-04, 18:42

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Syn następnego dnia (po moich namowach) udał się do lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz wykonał jakieś podstawowe badania neurologiczne i zalecił obserwację. Dał , co prawda skierowanie do szpitala , ale tylko na wypadek gdyby coś się działo. Tzn. jakieś wymioty , zawroty głowy. Syn twierdzi , że czuje się dobrze i nic mu nie dolega. Ja jednak nadal się martwię. Może jednak powinnam namówić go żeby poszedł do szpitala?
Pozdrawiam

Aga 2011-01-05, 21:12