Forum neurologiczne » Zaburzenia snu » Budzenie się z krzykiem lub z płaczem oraz koszmary

Budzenie się z krzykiem lub z płaczem oraz koszmary

Mam 20 lat. Od dłuższego czasu mam okresowe problemy ze snem. Budzę się krzycząc lub płacząc przez sen, miewam koszmary które sprawiają, że po przebudzeniu aż bolą mnie mięśnie (bo np tak mocno zaciskam dłonie). Wygląda to w ten sposób, że to się dzieje przez klika dni pod rząd powiedzmy 5 a potem jest spokój aż do momentu kiedy znów to powróci. Kiedy nadchodzi ten czas to często nie mogę zasnąć wieczorem a kiedy już zasnę to budzę się przez to co mi się śni, najgorsze jest to, że kiedy zasnę ponownie śni mi się kolejny zły sen. Zawsze śni mi się, że ktoś robi mi albo moim bliskim krzywdę. Najczęściej ktoś z moich najbliższych umiera albo ja widzę swoją śmierć. Często też śnią mi się rzeczy których się boje panicznie jak gigantyczne pająki np. Nawet kiedy nie mam tych koszmarów to zazwyczaj bardzo niespokojnie śpię, kręcę się, wiercę, zgrzytam zębami (czasem) i nagminnie mówię przez sen.
Do jakiego lekarza powinnam się udać, kto mógłby mi pomoc? Jestem bardzo zmęczona tymi koszmarami i nocnym budzeniem... Proszę o pomoc.

Kasia 2012-09-14, 11:21

Pani Kasiu,to wszystko objaw nerwicy a do tego dochodzą jakies problemy .Proszę się podbudowac psychicznie i porównac Pani problemy z problemami ludzi ciężko chorych .Godzinę przed snem wypic krople melisy,codzinnie przejsc szybkim krokiem np. 5 km ,aż poczuje Pani zmęczenie ,znalezc sobie ciekawe hobby .Pozdrawiam.

Jurek 2012-09-14, 17:13