Forum neurologiczne » Nowotwory układu nerwowego » Brak zmian ogniskowych o typowym obrazie mikrogruczolaka

Brak zmian ogniskowych o typowym obrazie mikrogruczolaka

Dostałam dziś wynik rezonansu nie rozumiem go dokładnie proszę wiec o pomoc

Przysadka mózgowa o wymiarach 10mm na 14 mm wysokość 6 mm.sygnał tylnego płata prawidłowy.
Sygnał płata przedniego niejednorodny,bez zmian ogniskowych o typowym obrazie mikro-gruczolaka.
szypuła z lejkiem przysadki o szer. 2 mm bez zbaczania w stosunku do lini posrodkowej.

bardzo proszę o pomoc bo nie rozumiem tego stwierdzenia *bez zmian ogniskowych o typowym obrazie mikro-gruczolaka.* i nie wiem czy jest mikro-gruczolak czy nie.

Grażyna 2011-01-21, 16:05

Myślę, że w opisie chodzi o brak mikrogruczolaka. Jednak faktycznie ujęto to dość nieprecyzyjnie. Najlepiej wynik, także na kliszy radzę pokazać lekarzowi, który zlecił wykonanie badanie. Wówczas wszystko się wyjaśni.

neuron 2011-01-22, 23:38

Witam
Dziękuję za odpowiedz jak na razie to dziwna sytuacja bo 2 lekarzy powiedziało ze jest ten mikro gruczolak
z czego jeden oglądał zdjęcia bez opisu
natomiast endokrynolog sierdził ze nie ma
ponadto po zrobieniu badan prolaktyny okazało się ze mam 14 jednostek a po podaniu tabletki 190 jednostek
lekarz ginekolog z kliniki twierdzi ze z pewnością jest hiperprolaktyna czynnościowa.
za tydzień będę tez u neurochirurga może w końcu się coś będzie wiadomo.
ja osobiście nie mam już sił walczyć.
pozdrawiam

Grażyna 2011-01-26, 13:40

Witam, widoczny jest ten mikroguczolak? mam podobną sytuację

Beata 2011-09-05, 10:57