Brak czucia w nodze powyżej kolana

Mam 29 lat i od jakiegoś czasu dziwne objawy. Chodzi o to iż w lewej nodze powyżej kolana nie mam czucia pod słabym dotykiem przy silniejszymu dotyku uczucie jest jakby ta noga nie była moja. Ciężko to nawet opisać. Jest to miejsce patrząc z góry po lewej stronie nad kolanem do połowy uda. Dotykajac to miejsce czuje jakby obrzydzenie do własnej nogi jakby nie była moja. Trwa to już okolo 8 miesięcy. Początkowo objaWy te występowały tylko wieczorem po położeniu się do łóżka, myślałam ze to po prostu zmęczenie. Jednak gdy zaczęło mi to dokuczac w ciagu dnia po prostu zaczęłam się martwić. Dodam tylko ze nie miałam nigdy zadnego poważnego urazu tej nogi, po prostu jednego dni się zaczelo i na razie nie odpuszcza. Czy ktoś z was miał coś
podobnego, jakieś porady zanim wybiore się do lekarza. Nie chcem wyjść na jakaś wariatke ale wiem ze coś jest nie w porządku. Dodam tylko ze
nie mieszkam w Polsce i szczerze mówiąc nawet nie wiem jak to opisać lekarzowi, ze mnie nie boli ale coś jest nie tak. Po prostu potrzebuje pomocy.

Marta 2010-07-09, 06:33

Ma Pani zaburzenia czucia, a to jest jak najbardziej powód do wizyty u neurologa. Należy w tym wypadku wykonać badania obrazowe. Zaburzenia czucia mogą wynikać ze zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.

neuron 2010-07-19, 10:41