Brak czucia twarzy

Witam,

Ostatnio zauważyłem u siebie brak odczuwania mięśni twarzy głównie policzków i mięśni na kościach policzkowych, nie chodzi tutaj o odczuwanie bólu czy dotyku ale jakby braku czucia napięcia, np.podczas uśmiechania nie czuje że się uśmiecham, do tego doszedł poranny ból głowy oraz ból głowy przy potrząsaniu nią niezależnie od pory dnia, pojawiły się również trudności z przełykaniem pokarmów w fazie ustno gardłowej, byłem z problemem u neurologa, zbadał mnie i stwierdził również różnice w żrenicach (tzn. jedna jest większa od drugiej) co go zaniepokoiło, jednak kiedy mu powiedziałem że mam tak już dłuższy okres czasu (czyt. około roku, pozatym mam wade wzroku na jednym -1 na drugim -,15) stwierdził że nie ma powodu do niepokoju, umówił się na kolejną wizyte na której da mi skierowania na badania( eeg, rezonans), jednak mam pytanie czy takie objawy i oznaki mimo tego że neurolog nie widzi w nich niczego poważnego nie wymagają badań natychmiastowych, jestem strasznie zaniepokojony tym wszystkim i szczerze to już troche wykończony psychicznie. Bardzo proszę kogoś o poradę.

Kamil 22 2013-05-24, 21:16