Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Brak czucia górnej powierzchni kciuka z parestezjami

Brak czucia górnej powierzchni kciuka z parestezjami

Witam.
Kilka tygodni temu sięgając po przedmiot zmuszony byłem stosunkowo mocno wyciągnąć rękę (prawą), podczas czynności poczułem mrowiący ból na powierzchni kciuka i palca wskazującego. Od tego czasu każda próba silnego wyprostowania ręki z wyciągnięciem dłoni (lub jej skręceniem) daje taki sam skutek. Ból mija kilka sekund po zwolnieniu ręki.
Po kilku dniach zauważyłem brak czucia skóry kciuka od paznokcia do jego końca po stronie palca wskazującego. Po kolejnych kilku dniach do objawów doszły parestezje kciuka oraz przeczulica w miejscu gdzie powierzchnia skóry nieczułej przechodzi w prawidłową.
Obserwując dłoń i nadgarstek zauważyłem że dotknięcie, uciśnięcie, stuknięcie niewielkiego obszaru miejsca na przegubie nadgarstka w linii prostej od kciuka powoduje silne uczucie *prądu* w kciuku i palcu wskazującym.
Proszę o poradę, sugestię.

Paweł 2013-09-04, 12:03

Witam, mam dokładnie taki sam przypadek jak ty. Twój opis jest w 99% identyczny z tym co mnie się niedawno przytrafiło i trwa nadal.
Jeśli udało ci się problem rozwiązać lub też zdiagnozować napisz proszę - bym mógł wiedzieć w jakim kierunku podążać.

Michał 2013-09-16, 12:09

Ja tez mam identyczne objawy. Napiszcie jak zakończyły się Wasze historie.

Jagoda 2014-10-26, 23:08