Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Bolesne drętwienie mięśni dolnej miednicy

Bolesne drętwienie mięśni dolnej miednicy

Szanowny Panie Doktorze serdecznie dziękuje za odpowiedź, w odpowiedzi na moje pytanie *Z uwagi na fakt iż w naszym kraju bardzo trudno wykonać rezonans magnetyczny, gdyż albo wyprosić od lekarza jedno badanie lub wykonać je płatnie, w tej sytuacji proszę o ukierunkowanie, który odcinek kręgosłupa objąć tym badaniem. Problem to drętwienie niezwykle bolesne mięśni dolnej miednicy, odczuwam również wśród mięśni dolnej miednicy parzenie, i uczucie skamienienia oraz skurcze które najprawdopodobniej biorą się z chęci rozprężenia się omawianych mięśni dolnej miednicy. Byłem u urologa nie mam prostaty, byłem u proktologa nic nie wykrył, czekam na badanie urodynamiczne* odpowiedział Pan iż za te problemy odpowiada dolny odcinek kręgosłupa piersiowego lub lędźwiowy, i należy zbadać stożek kręgosłupa, odpowiadam stożek prawidłowy. Czy odcinek Th 8-9 należy do dolnego odcinka piersiowego ?, czy w związku z prawidłowością stożka mógł by Pan doprecyzować odpowiedź, bardzo o to proszę

Mirosław 2010-08-11, 08:58

Tylko na jakiej podstawie wiadomo że stożek jest prawidłowy, bo to można stwierdzić w badaniu MRI w Pan twierdzi że takiego badania nie było. Raczej takie objawy mogą być z odcinka Th 10-12- L1.

Tomoo 2010-08-31, 14:16

Szanowny Panie Doktorze serdecznie dziękuje za odpowiedź, w kwestii prawidłowości stożka wyjaśniam, od trzech lat cierpię na problemy w kroczu, wcześniej przez krótki czas bolał mnie skraj piety lewej stopy, przeszło potem pośladki przy siedzeniu, przeszło, potem tylna strona nóg, przeszło, potem zaczęły się problemy z kroczem, najpierw uczucie ciężaru w środku, problemy z oddawaniem moczu i erekcją, w końcu udałem się do lekarza pierwszego kontaktu, skierowanie do urologa, urolog nic nie stwierdza, badanie PSA w granicach normy, ból w kroczu narasta, inne problemy też, kolejny urolog sugeruje problemy neurologiczne i zaleca rezonans, lekarz pierwszego kontaktu kieruje na zwykły rtg, zmiana lekarza pierwszego kontaktu, uzyskuje rezonans, neurolog podaje baclofen i metypred, nogi zaczynają odmawiać posłuszeństwa, w styczniu tego roku oddział neurologiczny, dwa rezonanse lędźwiowy i piersiowy, neurolodzy stwierdzają ogon koński, przyczyna odcinek Th 8-9, dysk zwężający rdzeń o połowę, konieczna operacja, następuje operacja nie piersiowego lecz lędźwiowego, problemy nie ustąpiły, przesunęło się epicentrum bólu ze środka krocza na okolice odbytnicy, neurolodzy i rehabilitanci stwierdzają przyczyna odcinek Th 8-9, neurochirurg uważa że nie, w odcinku lędźwiowym rezonans po operacyjny stwierdza szerokopodstawne przepuklinę krążka l3/l4 uciska worek oponowy, szerokopodstawne obustronne wypukliny krążków l4/l5 i l5/S1 uciskają worek oponowy, na poziomie l4/l5 uciśnięte oba nerwy l5 w zachyłkach bocznych, stożek rdzenia kręgowego prawidłowy. Neurolog skieruje mnie na rezonans ale którego odcinka ?, rehabilitant stwierdza ogon koński to ucisk na nerw, domniemywa wręcz złe wykonanie operacji i nie doprecyzowanie rezonansu, gdyż wspomniany rezonans nie wykazuje wielkości tych dyskopatii, co jest rzeczą nie spotykaną i zwraca uwagę na ww. ucisk na nerwy. Moja korespondencja ma na celu uzyskanie pomocy w wyborze odcinka dla rezonansu gdyż żyjemy w kraju NFZ. Bardzo proszę o pomoc, gdyż ja już w wyniku tak sprzecznych opinii jestem ogłupiały i pozostawiony sam sobie. Na zakończenie czy w obrębie samej miednicy może być powodujące ww. dolegliwości?

Mirosław 2010-08-12, 08:18

Bardzo niejasny obraz wykonanych badań . Objawy są charakterystyczne dla stożka lub okolicy piersiowo-lędźwiowej. Trzeba obejrzeć zdjęcia bo jeżeli jest dyskopatia piersiowa to mamy przyczynę. Jednak zapewne neurochirurg miał powody aby operować w odcinku niskim lędźwiowym, jego trzeba zapytać. Jeżeli kontrolne badania MRI pokazywały dyskopatię od L4 do S1 to tam może być problem choć nie koreluje z objawami. Zatem ważne aby definitywnie stwierdzić czy są zmiany w odcinku piersiowym.

Tomoo 2010-08-31, 14:26