Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Bóle stawów i mięśni z opóźnionym czuciem bólu, bóle głowy i drętwienie kończyn

Bóle stawów i mięśni z opóźnionym czuciem bólu, bóle głowy i drętwienie kończyn

Witam .Moje pytanie dotyczy badan MRI.Moja zona ma 44 lata .Jej problemy zaczely sie w styczniu 2013r.Po przemarznieciu ,bez objawow przeziebienia,przez tydzien odczuwala bole stawow i miesni z opoznionym odczuciem bolu,ktore to minely ustepujac miejsca silnym bolom glowy.Po tygodniu odwiedzania lekarzy zostala skierowana do szpitala na oddzial neurologiczny.Na izbie przyjec zaczela odczuwac dretwienie lewych konczyn . W CT glowy stwierdzono niespecyficzne polozone parakomorowo, slabo odgraniczone ogniska hypodensji.W MRI stwierdzono roznej wielkosci,zlewajace sie ogniska hiperintensywne.Trafila na oddzial z potocznym rozpoznaniem ;pol udaru;.W dalszym czasie po pobraniu plynu mozgowo-rdzeniowym stwierdzono ze jest to zapalenie opon mozgowych i mozgu i odeslano ja na dalsze leczenie do szpitala zakaznego.Kolejne problemy zaczely sie w marcu gdy zglosila sie do szpitala z powodu dretwienia a nastepnie niedowladu lewych konczyn i twarzy.Ze wzgledu na problemy ze sprzetem badanie Angio z kontrastem wykonano dopiero po tygodniu od przyjecia.Stwierdzono w nim: ;W istocie bialej obu polkul mozgu bardzo rozlegle,symetryczne strefy hiperintensywne w obr T2 zal,obejmujace glownie okolice czolowe, ciemieniowo-potyliczne i boczne skroniowe.Zajeta jest istota biala okolokomorowa oraz podkorowa z zajeciem wlokien lukowych.Glowne nasilenie zmianw okolicachskroniowych i ciemieniowo-potyliczne wokol rogow tylnych komor bocznych( w porownaniu do badania MR ze stycznia)W aktualnymMT nowe ogniska w obuwzgorzach oraz w strukturach glebokich po stronie prawej.Drobne ogniska krwotoczne w odnodze przedniej prawej torebki wewnetrznej.Nie stwierdzono ognisk hiperintensywnych w cielemodzelowatym oraz w obszarze podnamiotowym.Po podaniu srodka kontrastowego nie stwierdzono ognisk ze wzmocnieniem kontrastowym.Wewnatrzczaszkowe naczynia tetnicze i zylne w badaniu angi i weno MR zachowane prawidlowo.Obraz MR niejednoznaczny -moze wskazywac na SM.
Zone wypisano ze szpitala z rozpoznaniem SM ,ktore nie zostalo potwierdzone po dwukrotnych badaniach na prazki.Nie za bardzo wiemy czy koncentrowac sie bardziej na stwierdzonym wylewie czy na procesie choroby demielinizacyjnej .Bardzo prosze o pomoc.Z poszanoeaniem.Andrzej Lozowski

Andrzej 2013-04-25, 11:01

Witam.Jest wiele chorób mimikujących SM, najlepiej znaleźć dobrego neurologa specjalizującego się w chorobach demielinizacyjnych i z nim konsultować diagnozę jaką postawiono w szpitalu.

Ola 2013-04-25, 14:10

Witam! proponuje zapoznać się z n/w artykułem, może coś pomoże
http://www.borelioza.org/materialy_lyme/praca_zbiorowa-neuroborelioza.pdf
pozdrawiam

Cecylia 2013-05-20, 19:49

Witam,
dla większości naszych lekarzy znalezienie prążków w płynie jest równoznaczne z SM, ale występują one i w innych chorobach demielinizacyjnych ( np. w neuboreliozie).
Polecam test LTT w celu wykluczenia (bądź potwierdzenia) tej właśnie choroby odkleszczowej. Podobno prążki w płynie świadczą o SM wtedy, kiedy są dodatnie (tak powiedziała mi lekarka z Szaserów).
Proszę przeczytać też historię tej choroby:
http://www.borelioza.org/historie/ola3.htm
Zaznaczam, że nie jestem lekarzem. Pewną wiedzę posiadłam podczas diagnozowania mojej córki w kierunku SM.
Pozdrawiam

Ludwika 2013-05-26, 10:51