Bóle mięśni i mrowienia

Witam, od jakiegoś pół roku czasu mam dziwne bóle mięsni oraz mrowienia. Zaczęło się od bólu kręgosłupa na odcinku lędźwiowym. Bóle te samoczynnie minęły po kilku dniach. Po czym po jakimś miesiącu czasu zaczęły mnie boleć nogi - zwłaszcza lewa (jest to ból *rozlany* ciężko mi powiedzieć która część nogi dokładnie boli). Stan taki utrzymywał się przez kolejne 3miesiące. Ostatnio dodatkowo czuję dziwny ucisk na najmniejszym palcu stopy (lewej nogi) chociaż czucie mam dobre, mrowienia policzka (także lewa strona), *skacze* mi lewa dolna powieka (zwłaszcza po *otwarciu oka*), pojawiają się mrowienia lewej dłoni (samoczynnie przechodzą po kilkudziesięciu minutach), często skaczą mi różne mięśnie. Dolegliwości te nie mają stałego charakteru tzn. czasami nic nie boli (nie mrowi) czasem wszystko naraz. Czasem pojawia się *kula w gardle*. Bóle kręgosłupa też powracają, chociaż mam wrażenie, że są to bardziej bóle mięśni pleców, oraz sztywność karku. Dodatkowo często pojawiają się afty, oraz piecze mnie czubek języka. Mam też dziwne wrażenie, że patrzę bardziej przez lewe oko, które często łzawi. Wzrok mam dobry na oba oczy widzę bardzo dobrze. Czasami czuje kłucie w jelitach - bardzo mocne impulsy, szczególnie przed pójściem do toalety. Mam bardzo wrażliwy brzuch na dotyk - mięsnie brzucha napinają się przy dotyku innej osoby (mojej dziewczyny ;) ). Często czuje dziwny zapach (trudno to opisać). Paradosksalnie o wiele lepiej się czuje po wysiłku fizycznym - mam wrażenie, że dolegliwości są mniejsze. Kilkukrotnie w okresie tego pół roku występowały palenia skóry w różnych miejscach (szczególnie na lewej ręce), które utrzymywały się przez dzień dwa po czym się przemieszczały. Ostatnio się nie pojawiają. Nigdy się na nic nie leczyłem. Nie wiem czy wszystkie te dolegliwości można wrzucić *do jednego worka* niemniej jednak wszystkie w pewnym stopniu uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Regularnie biorę magnez, jestem dosyć wrażliwy, przy każdym większym stresie trzęsą mi się nogi. Miałem zrobione podstawowe badania neurologiczne, badania w kierunku boreliozy, rtg kręgosłupa, badanie CRP, morfologie, które nie wykazały żadnych odchyleń. Neurolog nie wie co mi jest, mam dostać skierowanie na dalsze badania do szpitala. Dodam, że mam 22lata. Czy na podstawie powyższych informacji mogę dostać informację w jakim kierunku powinny toczyć siędalsze badania ?

Karol 2011-07-12, 07:52