Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Bóle i drętwienie nóg, kolan, kręgosłupa oraz rąk

Bóle i drętwienie nóg, kolan, kręgosłupa oraz rąk

Mam ogromne zmartwienie bo nie wiem co mi dolega. Zacznę może od początku, jak to wszystko się zaczęło. Zdarzyło się to w grudniu ubiegłego roku. Byłam w pracy bo w czasie wolnym sobie dorabiam rozładowując towar w sklepie. Nagle zrobiło mi się słabo. Zaćmiło mi się w głowie. Kazano mi szybciej oddychać, ale to nie pomogło. Było coraz gorzej. Zaczęły drętwieć mi ręki i nogi. Zacięło mi trochę mowę i nie mogłam nic powiedzieć, mówiłam niewyraźnie. Przyjechało pogotowie. Powiedziano, że to nerwica, dano relanium i musiałam się zgłosić do lekarza rodzinnego. Tak zrobiłam, przepisał mi leki, ale czułam się fatalnie. Miałam robioną morfologię krwi i wszystko było w porządku. Jednak nie dało mi to dalej spokoju. Poszłam prywatnie do neurologa i neurolog stwierdził, że to tężyczka. Powiedział jak leki nie pomogą to do psychiatry. Byłam także u kardiologa, ale z sercem wszystko w porządku. Poszłam także do endokrynologa, na podstawie badań stwierdziła ta pani,że mam niedoczynność tarczycy, jednak normy wg lekarza rodzinnego były w porządku. Więc się trochę zdziwił. Z innych badań miałam prześwietlony odcinek szyjny. Wyszło,że mam zniesienie lordozy szyjnej. Oczywiście dalej się źle czułam. Chociaż lekarze zapewniali, że to nerwy. Ja przez to zdarzenie wmawiam sobie różne choroby, ale dziwi mnie obecny stan mojego organizmu, bowiem od kilku dniu odczuwam ból w kolanie tzn kolanach, drętwieją mi ręki i nogi,palce u rąk boli kręgosłup w odcinku lędźwiowym.Czuje mrowienie w nogach.Jak dłużej chodzę to zaczynaja boleć mnie nogi. Lekarz stwierdził,ze to korzonki. Jednak mialam badana krew i zrobilam sobie badanie czynnika reumatycznego i wyszlo wszystko dobrze.

Pracuję nadal w tym sklepie i dźwigałam ciężkie rzeczy. Jednak nie wiem czy ma to związek. Wiem tez ze kręgosłup mam krzywy,ale nie mialam jeszcze go prześwietlanego.Zasugerowano mi także badanie na boreliozę, jednak kleszcz nie pamiętam kiedy mnie ugryzł, może w dzieciństwie. Dodam jeszcze,że mam jakieś torbieliki na tarczycy. Jednak najbardziej martwią mnie te nogi. Co to może być? Proszę odpowiedź bo jestem już bezradna.

Sabina 2010-08-23, 23:18

Warto wykonać badanie MRI kręgosłupa lędźwiowego. Możliwe że ma Pani dyskopatię. Trzeba też wyjaśnić sprawę tężyczki.

Tomoo 2010-08-31, 17:54

Ja mam dokładnie to samo i nie wiem gdzie szukać pomocy

agnieszka 2011-04-29, 17:43

Prosze napisac jak wyszly badania na borelioze bo to dosc charakterystyczne objawy, wielu ludzi z borelioza trafilo takze do psychiatry. A ukaszenia kleszcza nie musi pani pamietac

mariusz 2011-06-26, 17:37