Forum neurologiczne » Wady wrodzone układu nerwowego » Bóle głowy i tiki we śnie przy zaniku oliwkowo-mostowo-móżdżkowym

Bóle głowy i tiki we śnie przy zaniku oliwkowo-mostowo-móżdżkowym

Mam 15 lat. Mając ok.8 lat stwierdzono u mnie zanik oliwkowo - mostowo - móżdzkowy, po pierwszym napadzie. Od tamtego czasu miałam już sporo takich napadów (wykręcanie głowy, trudność z oddychaniem ... ), a oprócz tego w pewnych momentach strasznie boli mnie głowa i ciągle boję się, że zaraz będę mieć atak. Mam takze tiki : śpiąc ale w dzień też, nawet na lekcji. Co mi jest ? Czy to na pewno tylko ten zanik ? Czy grozi mi coś poważniejszego? Proszę o odpowiedz, mam dopiero 15 lat, gram w piłkę ręczną ( chociaż nie moge się przemęczać : pozwolenie mamy ) jestem w kadrze województwa, dostałąm powołanie do kadry Polski...chce wiedzieć czy mogę spełnić marzenia ? Czy może mam korzystać z życia jak normalny nastolatek w moim wieku ? Prosze o szybką odpowiedz.

Karina 2012-02-25, 01:08

Możliwe, że ma to związek. Nie znam szczegółów dotychczasowego przebiegu choroby i leczenia. Czy wykonywane były badania neuroobrazowe głowy? Jeśli występuje nasilenie dolegliwości dobrze by było udać się do neurologa osobiście i dodiagnozować objawy.

neuron 2012-02-26, 08:58