Forum neurologiczne » Urazy » Bóle głowy i oczodołów oraz zmiany zachowania po uderzeniu

Bóle głowy i oczodołów oraz zmiany zachowania po uderzeniu

Witam , mam 18 lat, około rok temu miałem wypadek
(spadłem z drabiny i uderzyłem podstawą czaszki o beton) codziennie bolała mnie głowa , więc wkoncu udałem się do neurologa , mialem zrobioną Tomografie oraz Rezonans , w głowie wszystko w porządku , Rezonans odcisnka kręgosłupa szyjnego wykazał lekkie uszkodzenie kręgu szyjnego C-4.
Pani neurolog oraz chirurg stwierdzili , że to nic powaznego.
Bóle głowy jednak nie mineły i z dnia na dzien jest coraz gorzej , opisze po krótce jakie są objawy.

Bóle głowy i oczodołów , zmiany charaktru , zachowania, zmiany zachowania są bardzo duże i mam takie odbicia nagle , mam problemy z zapamiętywaniem rzeczy jak i strasznie pogorszyła mi się pamięc (zaniki pamięci), mam nadcisnienie , brak mi motywacji do działan , całe dnie spędzam w domu , odizowolowałem się od ludzi i nie mam na nic ochoty. Jest to bardzo uciążliwe w codziennym życiu i bardzo prosiłbym o fachową rade.
Kolega powiedział mi ,że z powodu nadcisnienia moge miec jakies Otępienie naczyniopchodne , czy to mozliwe w tym wieku?

Adam 2010-02-20, 22:10

Nie jest to możliwe (otępienie naczyniopochodne) ze względu na krótki okres objawów. Na pewno powinien Pan udać się ponownie do neurologa i wykonać kontrolne badania obrazowe, które należy porównać z poprzednimi. Wtedy będzie można powiedzieć coś więcej na temat przyczyny dolegliwości.

neuron 2010-02-21, 12:26