Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Ból prawej ręki, łokcia i barku oraz drętwienie stóp przy problemach z kręgosłupem

Ból prawej ręki, łokcia i barku oraz drętwienie stóp przy problemach z kręgosłupem

Dzień Dobry! Mam 38 lat - mam problem z kręgosłupem i stawami, niestety mam też sporą nadwagę. Oto moje wyniki: * Czynnościowe zdjęcia rtg kręgosłupa szyjnego w rzucie bocznym wykazują tylko nieznaczną ruchomość w pochyleniu do przodu do nieznacznej kyfozy z wygięciem głównie na poziomie c4-c5. Przy próbie zgięcia do tyłu kręgosłup pozostaje w wyproście*,, KT wykazuje obniżenie wys. krążka m=k l4-l5 z widocznym wolnym gazem w jego obrębie.Okrężna wypuklina tego krążka sięgająca przedniej powierzchni worka oponowego. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym pozimie wynosi 13 mm.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych,większe na pozimoe l5/s1,mniej nasilone na pozimie l4/l5,w postaci zwężenia szpar stawowych,przerostu wyrostków stawowychz widocznym efektem próżniowym w obrębie chrząstek stawowych* Od kilku miesięcy boli mnie prawa ręka, łokieć i bark, nie mogę ręki utrzymać w górze. Gdy jadę na rowerze drętwieją mi stopy.Czy wolno mi ćwiczyć gdyż kocham sport? Pozdrawiam :-)

Małgosia 2012-07-31, 22:49

Warto udać się do reuamtologa, ewentualnie wykonać MR odcinka szyjnego kręgosłupa. Ruch jest wskazany, jednak proporcjonalnie do dolegliwości.

neuron 2012-08-12, 14:24