Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Ból i pulsowanie w głowie, drętwienie ręki, zaburzenia czucia lewej strony ciała i drętwienie skóry na głowie

Ból i pulsowanie w głowie, drętwienie ręki, zaburzenia czucia lewej strony ciała i drętwienie skóry na głowie

Witam!
Wiem że piszę w dziale *Zaburzenia czucia,, drętwienia, drżenia, tiki*, lecz zacznę od początku bo wydaje mi się że to wszystko się ze sobą łączy.

[Badania]
Krew - trójglicerydy 300/130.
Mocz - w normie (ostatnio oddaje spieniony mocz).
Badanie neurologiczne - wszystkie odruchy w normie.
EEG głowy - w normie (dla pewności dostałem kierowanie na rezonans magnetyczny)

Mam 15 lat, około 2 miesiące temu poczułem silny ból głowy (mogło to być od tego, że zacząłem źle widzieć). Byłem u okulisty zbadać wzrok (z badaniem dna oka) dostałem okularki na krótkowzroczność.
Ból głowy mam cały czas a przy zdenerwowaniu się/lekkim odruchu pulsowanie w głowie

Ból nie ustępował, dodatkowo dołączyły się dziwne objawy, które wypisze w punktach.

=Drętwienie ręki z lewej strony + przeszywające bóle rąk (jakby przebijano mi ręce śrubokrętem przez ścięgna)
=Zaburzenia czucia lewej strony ciała (takie dziwne, jakby głębokie + marznięcie lewej strony ciała.)
=Czasem bardzo dziwne chwilowe uczucie zmęczenia oczu i pogorszenie widzenia.
=Wydaje mi się, jakbym miał za chwilę upaść (gdy stoję)
=Uczucie samoistnego drętwienia skóry na głowie.
=Czasem bardzo mocny kłujący ból kręgosłupa, że aż muszę się wygiąć.
=Uczucie tak jakby bardzo spiętych mięśni w lewej nodze.
I wiele innych :{! JA JUŻ NIE WIEM CO ROBIĆ!
Zacząłem codziennie pić melisę, i biorę magnez.
Podsumowując: Większość dolegliwości dotyczy lewej strony ciała, bóle głowy występują praktycznie codziennie ze 2/3 krótko, ale bardzo mocno. Czy to może być wina kręgosłupa? Może to nerwica, może stres? A może jakaś choroba neurologiczna? ;(
PS. Bóle występują z obydwóch części głowy, ale częściej z lewej. Ból pulsujący jest bardzo silny.
Czy to może być sm lub SLA? błagam pomocy ; [

Marcin 2012-03-07, 12:33

Bardzo dobrze gdybyś udał się do neurologa. Być może jest to po prostu migrena, którą można leczyć. Czy ktoś w Twojej rodzinie miewa podobne pulsujące bóle głowy?

Kamil 2012-03-07, 18:50

Byłem u neurologa i... nic...
Nikt takich bólów głowy nie ma, a te zaburzenia czucia po lewej stronie jak były tak są i nie wygląda na to, żeby było lepiej.
Dziwnie ostatnio czuje mały palec u lewej nogi, jakby mi przeszkadzał (od 2 dni), i dziwne kłucia w okolicach serca.

Więc jak, napisze ktoś co może mi dolegać?
Wszystko się mnie czepia! :/
Ostatnio dołączyły się kłujące bóle z tyłu w okolicach nerek! Kłuje/boli mnie bardzo dziwnie pęcherz jakby coś na niego naciskało.

Więc jak, napisze ktoś co może mi dolegać?
Wszystko się mnie czepia! :/
Ostatnio dołączyły się kłujące bóle z tyłu w okolicach nerek! Kłuje/boli mnie bardzo dziwnie pęcherz jakby coś na niego naciskało.

Marcin 2012-03-07, 19:51

Dla świętego spokoju zleciłbym Ci MR mózgu, który widzę, że ostatecznie ktoś dał na niego skierowanie. Wiadomo, że w podstawowym badaniu neurologicznym w przypadku SM często na pierwszy rzut pojawiają się objawy piramidowe, móżdżkowe i często zaburzenia w zakresie widzenia (zapalenie pozagałkowe nerwu wzrokowego). Gdyby jednak tak było w zakresie nerwów wzrokowych to okulista zwróciłby uwagę na to. Może to być nerwica.. aczkolwiek w Twoim przypadku lepiej żeby to była diagnoza przez wykluczenie po wyniku RM. To badanie powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.
PS: Czy te bóle w klatce piersiowej nasilają się podczas oddychania?

Kamil 2012-03-08, 16:33

One są takie, że aż ciężko złapać oddech, ale żeby się nasilać to nie zauważyłem.
PS. W lewej nodze czasem występują (co dziwne, gdy myślę o chorobach) chwilowe drgania.
Pomocy? :[

Marcin 2012-03-08, 20:30