Forum neurologiczne » Urazy » Ból głowy po wypadku komunikacyjnym

Ból głowy po wypadku komunikacyjnym

Witam
4 lata temu miałam wypadek komunikacyjny (czołowy)w chwili zderzenia z całych sił zaparłam się rękami o kierownice. Tuż po wypadku nie odczuwałam żadnego bólu dopiero na drugi dzień pojawił się ból ramion, kręgów szyjnych i tyłu głowy.Poszłam do neurologa ,zrobiono mi tk głowy bez zmian, do ortopedy -rezonans mag. odcinka piersiowego bez zmian .Proszę o jakąś radę do kogo mam się udać jakie badanie mam jeszcze zrobić ? Ból nawraca po dużym wysiłku fiz. tył głowy jeden punk jakby mi przyłożono kabel pod napięciem i zaczyna mi drętwieć skóra ,ból uciskowy kręgów szyjnych aż do łopatki i w klatce piersiowej ból idzie do lewej ręki.

Bogusia 2011-07-19, 23:46

W zasadzie to nie odcinka piersiowego powinno zostać wykonany MR ale szyjnego. Przyczyną są najpewniej zmiany w tym odcinku, z uciskiem na korzenie nerwowe i splot barkowy.

neuron 2011-07-20, 22:42

Dziękuję za odpowiedź

Bogusia 2011-07-21, 13:25

Witaj,też jestem po wypadku komunikacyjnym-na początku nic mi nie dolegało aż tu nagle okazało się że mam problem z kręgosłupem.
Proponuje iść do nowego neurologa i z nim o tym porozmawiać.Mój ortopeda leczył mnie tylko i wyłącznie na odcinek lędżwiowy gdzie wypadł mi dysk. Przy okazji dostałam skierowanie do neurologa bo miałam dokuczliwe bóle głowy przeprowadził mi wszystkie badania i okazało się że jednak coś jest w kręgosłupie szyjnym.Nie długo będę wiedzieć bo mam u niego wizyte.Życzę zdrowia i powodzenia.Pozdrawiam:)

mariola 2011-07-22, 16:46

Oj jak ciężko o dobrego neurologa :-) idziesz do lekarza ,mówisz mu ,że jesteś po wypadku a lekarz stwierdza okrągłe plecy :):)dalej ,że boli cię głowa z tyłu w jednym miejscu i drętwieją ręce ( 2 ostatnie palce) a lekarz na to ,że masz zespół cieśni nadgarstków i kieruje cie na badanie ( badanie wyszło super) i ... stwierdza po wyniku że potrzebuje operacji na nadgarstki ! PODDAJE SIĘ ni e ide już do żadnego lekarza:(

Bogusia 2011-07-26, 15:56