Forum neurologiczne » Urazy » Ból głowy po urazie

Ból głowy po urazie

Witam
6 tyg temu uderzylam sie mocno w glowe o rusztowanie. Uderzenie nast po prawej stronie glowy, w miejscu gdzie zaczynaja sie wlosy. Wyszedl guz ktory po jakis 2 dniach zszedl. jednak w dniu uderzenia bolala mnie glowa w tym miejscu. nast dni byly bezbolesne, a po 3 dniach powrocil bol tzn uczucie ciezkosci w tym miejscu, promieniujacy na prawa czesc czola, uczucie jakby cos mi naciskalo. Ulge odczuwalam gdy podparlam sie, ta ciezkosc wtedy sie niwelowala. Wymiotow, zawrotow glowy nie mialam, za to podczas chodzenia, wyjsc na miasto bol sie nasilal, wysilkiem dla mnie bylo wyjscie z dzieckiem. Jakies 2 tyg po uderzeniu i nakrecania sie, poskutkowaly tym, ze nie umialam nic jesc z nerwow, w nocy budzilam sie po pare razy i zasnac nie umialam bo czujac caly czas to cos w glowie myslalam i myslalam:(( a jak rano wstawalam to bieglam do wc bo szarpalo mi zoladek jakby ktos mi go scisnal. Mysle, ze to byly nerwy...Zaraz po tym jakies 2,5 tyg od uderzenia gdy caly czas czulam ta ciezkosc/bol poszlam do mojej prowadzacej okulistki ( w przeszlosci mialam problemy z cisnieniem w oczach) myslalam, ze moze to problemy z oczami bo bol podobny, jednak z oczami wszytsko dobrze natomiast okulistka podejrzewa stluczenie nerwow. Przyjelam 2 zastrzyki z depo medrol, oraz 10 zastrzykow z cocarboxylazy. Na drugi dzien po zastrzyku z depo- medrol czulam sie bardzo dobrze, na trzeci dzien rowniez, kolejny dzien powrot ciezkosci ale w mniejszym stopniu. Obecnie mam tak, ze jednego dnia prawie w ogole nie odczuwam ciezkosci - jest na tyle ten bol slaby- ze nie zwracam na niego uwagi gdzie drugiego dnia odczuwam mocniej, z tym, ze teraz mam na odwrot, chodzenie nie meczy mnie, za to jak zamykam oczy bardziej czuje to wszystko. Mialam robiony rentgen, chirurg mowi ze wszystko dobrze i tez moiwl mi cos o zbiciu galazek nerwowych.
Teraz czytam i czytam w necie i boje sie czy to nie krwiak albo jakis guz? Prosze bardzo o odp.

Magda 2011-11-22, 17:16

Pisząc prześwietlenie ma Pani na myśli rtg? Warto wykonać CT głowy. Radzę osobiście skonsultować się jeszcze z neurologiem. Prześwietlenie wykluczyło pęknięcia czaszki.

neuron 2011-11-26, 09:29

Witam
bardzo dziekuje za odp. Piszac przeswietlenie mam na mysli wykonanie rentgena kt wykluczylo pekniecia czaszki. Wczoraj wykonalam rezonans glowy i czekam na wyniki. Jestem przerazona. Prosze mi powiedziec, czy duze jest ryzyko ze moge spodziewac sie nie wiadomo jakich wynikow? czy tez moze to faktycznie zbite galazki nerwowe i tkanki?
dziekuje raz jeszcze za odp i pozdrawiam

Magda 2011-11-29, 15:13

Witam
jestem juz po wynikach rezonansu, wszystko w normie, rezonans nic nie wykryl. czyli pozostaje mi leczyc ten nerw.
Pozdrawiam

Magda 2011-12-01, 13:44

Witam

Ja jeszcze z pytaniem. Jak juz pisalam wyniki rezonansu nic nie wykazaly. Mam pytanie czy faktycznie moga to byc stluczone nerwy? Jak dlugo moze trwac proces jego odnowy/regenearcji, ile jeszcze moze mnie ta glowa bolec?Dodam, ze oprocz tego uczucia ciezkosci po tej stronie uderzenia, nieraz w ciagu dnia dochodzi inne odczucie : dotykajac pod okiem policzka czuje *nitke* nerwowa jak biegnie wlasnie w gore przez czolo az do miejsca uderzenia. Te czucie * nitki* odczuwam czasami w ciagu dnia, nieraz w ogole. I czasami na drugiej stronie glowy od czasu do czasu czuje doslownie takie impulsy/ jakby nerw. Nie wiem skad te odczucia po drugiej stronie glowy czy moga byc wynikiem odstawienia Pelethrocinu? albo uzywania trusoptu do oczu?

Chcialam dodac, ze okulistka kt mnie prowadzi stwierdzila stluczenie nerwow i jesli bol sie nasili mam sie z nia skontaktowac bowiem wtedy chce mi wlaczyc do leczenia steryd Metypred. Czy aby wyleczyc nerw konieczne jest branie tego leku? boje sie sterydow, moze istnieje cos innego silnego przeciwzapalnego ?
Pozdrawiam, troche duzo tych pytan i bardzo dziekuje za odp.

Magda 2011-12-07, 15:48

19 czerwca miałam wypadek i uderzyłam mocno głową o ziemie, gdzieś 29 czerwca zaczeła mnie boleć głowa miała prześwietlenie głowy i tomografie i prześwietlenie kręgosłupa szyjnego i nic nie wykazało a dalej mnie boli głowa i nie wiem co mi dolega

Sylwia 2013-07-18, 21:05