Forum neurologiczne » Urazy » Ból dolnej części kręgosłupa, nogi i drętwienie uda po upadku

Ból dolnej części kręgosłupa, nogi i drętwienie uda po upadku

Witam.
Mam 46 lat. 2miesiące temu poślizgnełam się i upadłam na pupe,poczułam straszny ból w kręgosłupie ,a po chwili w nogach.W szpitalu Limerick (Irleand)
zrobili przeswietlenie-ich diagnoza-niema złamania ,pęknięcia to tylko naderwane mięśnie ,3 dni leżec potem robić skłony.dali mi Anxicalm 5 mg.
Ból był okropny, po tygodniu dolna część kręgosłupa i noga tak bolała ,sztywniała że upadłam idąc do lekarza.Lekarz GP dał mi Diclak 5 mg ,
Oxy Norm.Po 2 miesiącach dalej boli odcinek lędzwiowy kręgosłupa i prawe udo są zdrętwiałe,poruszam się okuli,a skierowanie do ortopedy mam na kwiecień.Na własny koszt zrobiłam Rezonans Magnetyczny ;kręgosłup lędzwiowy o zniesionej fizjologicznie lordozie wykazuje wielopoziomowe obniżenie wysokośći tarczy międzykręgowej L2/L3,L3/L4,L4/L5 i L5/S1 ze zmniejszeniem intensywności sygnału w sekwencjach T2 zależnych tarcz międzykręgowych co odpowiada zmianom degeneracyjno zwyrodnieniowym
z dehydratacją krążka międzykręgowego.Obrzęk szpiku kostnego w przyleganiu do blaszek granicznych na poziomie L5/S1
Przebudowa tłuszczowa zwyrodnieniowa przednich krawędzi trzonów w przyleganiu do blaszek granicznych na poziomie L2L3L4.
Zaostrzenie krawędzi trzonów kręgowych-zwyrodnieniowe oraz zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych z pogrubieniem więzadeł żółtych
Szerokość kostnych ograniczeń kanału kręgowego w normie.
Stożek końcowy rdzenia na poziomie L1L2 o prawidłowym sygnale.
Na poziomie L2/L3 tylna szerokołukowa wypuklina tarczy z prawostronną lateralizacą na 5 mm zwęża oba zachyłki boczne i otwory międzykręgowe,bardziej prawy korzenie nerwów rdzeniowych L3 w przyleganiu,bez cech kolizji.Na poziomie L3/L4 tylna szerokołukowa wypuklina na 4 mm zwęża oba zachyłki boczne i otwory międzykręgowe,korzenie nerwów rdzeniowych L4 w przyleganiu bez cech kolizji.Na poziomie L4/L5 szerokołukowa protruzja tarczy na 4-5 mm dokanałowo zwęża oba zachyłki boczne i otwory międzykręgowe,modeluje korzenie nerwów rdzeniowych L5 ,bez cech kolizji. Na poziomieL5/S1 tylna szerokołukowa wypuklina tarczy z pośrodkową protruzją dokanałowona 3-4mm,częściowo zwęża oba zachyłki międzykręgowe ,korzenie nerwowe bez kolizji.Torbielki dookołokorzeniowe korzeni nerwów rdzeniowych S1.Mam pytanie czy tak boli i drętwieje noga bo wypadł dysk i czy powinnam iść prywatnie do polskiego ortopedy-termin na luty.Mam 46 lat
Pozdrawiam Bogumiła

Bogumiła 2011-01-05, 16:34