Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Ataki silnego napięcia mięśni nóg

Ataki silnego napięcia mięśni nóg

Od chyba pół roku dopada mnie codzienne napięcie mięśni w dolnej części nóg (łydki). Przy siedzeniu przy biurku, stole, komputerze, itp mimowolnie napinają się silnie nogi - tak jak do skoku. Jak się na tym łapię to odpuszcza wszystko ale na chwilę po czym ponownie powraca napięcie. Nie pomagają żadne magnezy ani inne suplementy. Może ktoś z Was to przeżył i jakoś sobie poradził ?














Leoncjo 2011-02-04, 19:52

Mi drżą mięśnie nóg już od 10 lat (mam 50 lat) . Jest to bardzo uciażliwe . Wiele nałykalam się magnezu , bo mam go zawsze za mało z obrazu krwi .Miałam liczne badania i nic mi nie wykryto . Mój tato zmarł na stwardnienie rozsiane mają 75 lat. Lekarze stwierdzili ,że u mnie nie ma SLA.
Żyje sobie w ciągłej niepewnosci ,co to za choroba .
Badanie siły mięśni nóg wykazało uszkodzenie włókien czuciowych kolo kostkowych. Leczę się thiogamma, ale nic mi to nie pomaga. Zauważyłm jedną rzecz jeśli mi zmarzną to bardzej drżą. Jestem załamana nie wiem jak jeszcze długo to zniosę ,bo choroba cały czas postepuje.

koko 2011-05-04, 17:04