Forum neurologiczne » Wady wrodzone układu nerwowego » Asymetria komór mózgowych

Asymetria komór mózgowych

Witam, jestem mama 7 tygodniowej Amelki, ktora obecnie lezy na intensywnej terapii we Wrocławiu po operacji serca a dokladniej,miala zakladany banding i zamykanego botalla. Czeka nas druga operacja korygujaca wade-ubytki miedzykomorowe i przedsionkowe. Po pierwszej operacji dostala zapalenia pluc i obecnie lezy pod respiratorem na wlaczonym swoim oddechu,ale respirator jej pomaga poniewaz nie dawala sobie sama do konca rady. Moje pytanie dotyczy asymetrii komor mozgowych,poniewaz lekarze zrobili jej usg glowki ktore wykazalo taka wlasnie symetrie,ale nic konkretnego mi nie powiedzieli,kazali czekac do nastepnego usg i wtedy okaze sie czy to sie powieksza czy nie bedzie mialo znaczenia na jej rozwoj. Z tym ze martwi mnie to,ze Amelka zawsze wywijala oczkami do gory,patrzyla ponad mnie,caly czas jakos tak w gore.. nie powiem bo czasami zatrzymala wzrok na mnie i nawet usmiechala sie, nawet wtedy kiedy byla wybudzona,ale caly czas pod respiratorem. I zastanawiam sie czy to czasame nie ma wiekszego znaczenia? Lekarze uspakajali ze takie malutkie dziecko moze sobie jeszcze wywijac czasami oczkami ale wczorajsza diagnoza dala mi do myslenia.

Patrycja 2013-01-26, 15:46